Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Zihinsel olarak katilin katillerini ara

  • Listed: 9 Ekim 2017 18:05

Description

Rasgele cinayetler nadiren görülürken, sorunun doğru bir şekilde çözülmesinin başarısız olması derslerin öğrenilmesine engel olabileceğini belirtti.
BBC’de yayınlanan bir belgesel için yapılan araştırmada, resmi istatistiklere kıyasla cinayet işleyen zihinsel sağlık sorunları olan insanların iki katı olabileceği belirtildi; çünkü intihar eden çok sayıda kurban ve katil her zaman dahil değildi.
Film yapımcısı Julian Hendy, 75 yaşındaki babası Philip Hendy’nin Bristol’da 2007’de öldürülmesinin ardından İngiltere’de zihinsel sağlık cinayetlerine başladı.
Akıl Sağlığı Sorunlarıyla Olan Kişilerin İntiharını ve Cinayetini Ulusal Gizli Soruşturma başkanlığını yapan Prof. Louis Appleby, olaydan 12 ay önce uzman zihinsel sağlık bakımı ile temas kuran yılda yaklaşık 50 kişinin cinayet.
“Gizli soruşturma için başlangıç ​​noktası mahkumiyettir, bu yüzden faillere odaklanıyoruz” dedi.
“Örneğin, birileri, istatistiklerimizden bir olay olarak sayılan çok sayıda mağdurun olduğu bir cinayetten sorumluysa, bu nedenle yılda 50 olay mağdur değil failler.
“Ve tabii ki, bir kişinin cinayet işlediği ve daha sonra intihar ettiği az sayıda vakası var, dolayısıyla mahkum olmuyor, bu nedenle bu davalar yılda 50 vakamıza dahil edilmiyor.”
Hendy, ciddi zihinsel sağlık sorunları olan ve 1993’ten önce 600 kişiden fazla cinayet vakası hakkında araştırma yaptı ve resmen belirttikleri 50 kişiyle karşılaştırıldığında yılda 100’den fazla olay olduğu sonucuna vardı.
“Bu şok edici bir istatistik: Babamın başına gelen şey tamamen yıkıcı oldu ve her yıl İngiltere’de 100 aileye olanların gerçekten korkunç olduğunu düşünüyorum. Zihinsel olarak hasta olan birçok insanın asla şiddet içermediğini biliyorum, ancak bu durum şiddete maruz kalmanın gerekliliğinin altını çiziyor” küçük azınlık için hızlı ve etkili bir tedavi “olduğunu söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.