Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yüzlerce savaş nehir yakıt sızıntısı

  • Listed: 9 Ekim 2017 19:45

Description

Çarşamba günü bir inşaat kazası sonrasında Shaanxi eyaletindeki bir boru hattından Wei Nehri’ne sızan bir dökülme olayını içeren 700’den fazla işçi savaşıyordu.
Wei, Çin’in ikinci en uzun suları olan Sarı Nehir’in önemli bir koludur ve patlama yaşayan şehirler için saptırma nedeniyle su kalitesinin düşmesi nedeniyle su kalitesinin hızlı bir şekilde kötüye gittiği tesisi.
Başbakan Yardımcısı Li Keqiang yerel yetkilileri Shaanxi eyalet hükümetinin haberlere göre “sızıntı ve kirliliğin Sarı Nehir’e akmasını ve kitleler için içme suyunun güvenliğini sağlamasını kesinlikle” yasaklamaya “karar verdi.
Yakıt kayganlığının Wei’de bulunduğunu ve Sarı Nehir’de insan ya da hayvan kullanımı için su kaynaklarına yönelik herhangi bir tehdit bulunmadığını söyledi.
Daha önce yayınlanan raporlar, en büyük ölçüde, akaryakıtın nehrin 20 mil uzunluğunda uzandığını söyledi.
İşçiler, sızıntıyı engellemek için Wei genelinde toplam 17 yüzer baraj yaptılar ve sızıntının meydana geldiği Weihai şehrindeki çevre koruma bürosundan çıkan habere göre, yakıtı katılaştırmak ve temizliği hızlandıracak özel kimyasallar yayıldı.
Büro, işçiler ayrıca biriken akaryakıt akışını önlemek için sızıntı yerinin karşısında yer alan saptırma alanlarını da araştırdılar.
Boru Hattı’nın sahibi China National Petroleum Corp, sızıntıyı boru hattına taktığını ve kirli su, çamur ve kumdan “büyük miktarda” çıkardığını söyledi.
Çin’in en büyük petrol ve gaz üreticisi olan şirket, “Yüzeydeki yağ miktarı belirgin bir şekilde düştü ve sızıntının yayılması esasen kontrol altına alındı” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.