Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Yunanistan kredi taksit onaylandı

  • Listed: 30 Mart 2018 22:47

Escort İlan Açıklaması

Eurozone bakanları, mali kargaşaların yayılmasını engellemek için karıştırdıkları için Yunanistan’a bir cankurtaran attılar.
17 ülkenin aylık toplantısı, Yunanistan’ı ayakta tutmak ve Avrupa’nın kurtarma fonu üzerinde bir güvenilirlik kredisi kaplamaya yetecek kadar para bulma girişimleriyle belirlendi. Üçüncü günde, İtalya’nın tahvil piyasalarında dayak attığı ve yatırımcıların ülkenin temerrüde düşme olasılığına karşı gittikçe artan bir şekilde gittiği bir sırada geldi.
Maliye bakanları Yunanistan’ın kurtarma kredisinin bir sonraki taksimini onayladılar – 8 milyar avro (6,8 milyar pound). Bu para olmasaydı Yunanistan, Noel’den önce, çalışanlarına ödeme yapamayacak ya da hizmet sunamayacak kadar para harcamış olurdu.
Taksit, Avro Bölgesi ülkelerinden 110 milyar avro (94 milyar sterlin) ve Yunanistan’ın Mayıs 2010’dan bu yana bağımlı olduğu Uluslararası Para Fonu’nun bir parçası.
Yeni para, AB’nin zorlu yeni kemer sıkma tedbirlerine destek sözü veren üst düzey Yunan siyasi liderlerinden talep ettiği ve gelmesinin ardından geldi.
En son sorun bildirisinde, İtalya üç yıllık bir borç açık artırmasıyla aşırı derecede yüksek bir faiz oranı ödemeye zorlandı. Talep güçlüydi, ancak% 7.89 oranındaki artış, geçen aya göre yaklaşık üç puan daha yüksek oldu, bu da muazzam bir artış. Açık artırma 7.49 milyar euro (6.4 milyar £) arttı
İtalya, Avrupa’nın kurtarılması için çok büyük. İtalya’nın temerrüde düşmesi durumunda, serpme 322 milyon kişi tarafından kullanılan para birimini kırabilir ve küresel ekonomi boyunca şok dalgaları gönderebilir.
Toplantıda, maliye bakanları yakın zamana kadar tabu olacak olan fikirleri tartışıyorlardı: Brüksel’deki AB genel merkezi – merkezi bütçeye ek bütçe egemenliği veren ülkeler.
Mali yönetişimin güçlendirilmesi, Avro Bölgesi’nin Yunanistan, İrlanda ve Portekiz’i uluslararası kurtarma kampanyalarına zorlayan ve Avro Bölgesi’nin üçüncü en büyük ekonomisi olan İtalya’ya girme tehdidiyle karşı karşıya olduğu borç krizinden kaçabilmesinin bir yolu olarak lanse edilmektedir.
Yunanistan’ın parasının yanı sıra, bazı bakanlar muhtemelen Avrupa Finansal İstikrar Fonu’nun kaldıraç gücünü artırma yönündeki daha önemli hedeflerine ulaşamayacaklarını kabul ettiler. Ülkeden sonra ulusun yutulmasına neden olan finansal salgınlara karşı bir güvenlik duvarı olması gereken fon, 440 milyar avrodan (375 milyar sterlin) 1 trilyon euro (854 milyar £) gibi bir şeye genişletilmelidir.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.