Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Yüksek Mahkeme sorgulama kararı nedeniyle

  • Listed: 31 Mart 2018 00:14

Escort İlan Açıklaması

Eşitlik ve İnsan Hakları Komisyonu, denizaşırı şüphelilerin sorgulanmasıyla ilgili hükümet rehberliğini engellemek için Yüksek Mahkeme teklifinin kazanıp kazanmadığını öğrenmeye karar verdi.
İngiliz askerlerini, istihbarat servislerini ve diğer personeli işkenceye yardım ve yataklık etme suçlamalarına maruz bırakma tehditlerini öne sürüyorlar.
Irak ve Afganistan’daki çatışmaların arka planına karşı hazırlandılar.
Kılavuz, Başbakan tarafından açıklandı ve istihbarat memurlarının ve askeri personelin, yabancı güçlerin tutuklularının işkence görmelerine karışmamasını veya suç teşkil etmemesini sağlamayı amaçlıyordu.
Londra Yüksek Mahkemesi, bu yılın başlarında David Cameron’un “İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve savunma bakanlığı sekreterleri ile birlikte” İstihbarat Görevlileri ve Hizmet Personeli Konsolide Rehberlik “görevini verdiği bir duruşmada anlatıldı.
Komisyon için görünen Ben Emmerson QC, kılavuzun bazı kısımlarının “sorumlu olmayanlar tarafından cezai sorumluluğa maruz kalacak şekilde hareket etmesini sağlamak için bir hizmet sunma talimatı” oluşturduğunu savundu.
QC, yargıçlar Sir Anthony May ve Sayın Adalet Keith’e şunları söyledi: “Eğer Birleşik Krallık personeli, yabancı bir devlet tarafından gerçek bir işkence riski olduğunu bilerek bir kişinin gözaltına alınmasını talep ederse ve bu kişinin doğrudan yabancı tarafından işkence gördüğü iddiasının bir sonucu olarak devlet ajanları, İngiltere’nin uluslararası yükümlülüklerini ihlal ettiği ve işkence eyleminde bir suç ortaklığı içerdiğini söylüyoruz. ”
Aynı zamanda, iç hukukta, 1988 Ceza Hukuku Yasası hükümlerine aykırı olarak, işkence eylemine yardım ve yataklık etme bedeli Sayın Emmerson’a karşı çıkacaktı.
Hükümet avukatları, kılavuzun bakanların bireysel davalarda nasıl cevap vereceğini düzenlemeyi amaçlamadığını ve bakanların Birleşik Krallık’taki yerel veya uluslararası yasal yükümlülüklerle tutarsız bir şekilde hareket edebileceklerini varsaymak için uygun bir temel olmadığını ileri sürüyorlar.
Bakanlar için James Eadie QC, Hükümet’in, işkence veya zalimane ve insanlık dışı muamelenin kullanılmasını istemediği ya da göz ardı etmediği açık bir şekilde rehberlik devletlerine işaret etmektedir. Sayın Eadie, mahkemeyi bireysel bir olayın gerçeklerini ayrıntılı bir şekilde ele almadan, “soyutta” mevcut uluslararası hukuk durumu hakkında görüş bildirmeye karşı uyardı.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.