Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yogita Popat: Sadece söyleyemem

  • Listed: 11 Ekim 2017 22:30

Description

Daily Express, İngiliz Horseracing Authority’nin en güvenilir çalışanının taşınması ve bilgisayarının alınması üzerine bu hafta başlarında Vahiyimizi izleyen ilk gazeteydi.
Popat’a doğrudan neden askıya alındığını sordum. Ayrıca şu anda karşılaştığı iç soruşturmanın açıklanmayan niteliğiyle ilgili herhangi bir haksızlıktan masum olduğunu belirtme şansını elde etmek isteyip istemediğini sordu.
Soruşturmaların BHA’nın polis teşkilatına yaptığı soruşturmanın ötesine geçip geçmediği soruldu.
Telefon konuşması boyunca sakin ve nazik kaldı, fakat niçin askıya alındığına dair herhangi bir ışık tutmayı reddetti.
Ona karşı alınmış olan eylem hakkında görüşlerini de vermedi. Tüm sorularımıza cevap olarak tekrarladı: “Özür dilerim, ama yorum yapamam. Bu aşamada söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Yorum yapamam. ”

    Popat’ın sözleri, BHA’nın daha önce söylediği ifadelerle aynıydı; BHA, “Bütünlüğü” bölümünün en üst düzey üyelerinden birinin sorumlu olduğu “bütünlük” departmanının ani ve gizemli çıkışını “yapmayacak” “değil” “yapamayacağını” vurguladı. 35 personel üyesi.
Popat’ın askıya alınmasının nedenleriyle ilgili spekülasyonlar, Mayıs ayında Profesyonel Jokeyler Derneği’nin başkanı olarak istifa eden Josh Apiafi ile potansiyel ticaret bağlantılarını içeriyor. Antrenör Martin Pipe ile eski bir amatör binici olan Apiafi, PJA’ya katılmadan önce Betfair’in pazarlama bölümüne başkanlık etti.
Bu hafta başlarında şunları söyledi: “Gelecekte Yogita ile çalışacağım ve onun bütünlüğü konusunda herhangi bir problem yaşamayacağım” dedi.

    Daily Express’in Popat’ın askıya alınıp açıklanmasından sonra şirketin Sportif Dürüstlük, web sitesini hızla indirdi.
BHA’nın Apiafi ile kurduğu ticari girişimden haberdar olup olmadığı bilinmemekle birlikte kendisini durdurma kararı alındı.
Sportif Bütünlüğün Futbol Federasyonu, İngiltere ve Galler Kriket Kuruluna ve Rugby Futbol Birliği’ne danışmanlık hizmeti vermeyi planladığı anlaşılmaktadır.
Üst düzey bir FA sözcüsü dün gece Popat’ın spor adına bütünlük konularında tavsiyelerde bulunmak üzere şirket adına onlarla temas kurduğunu doğruladı. “Yogita Popat’ın ve Sportif Bütünlük’in farkındayız, çünkü bu şirket kendisini bize pazarladı.

    “Şirket adına kendisinden bir e-posta aldık inanıyoruz. Mutlaka bize özellikle bize hizmet sunmayı teklif etmedi. Bu işin varlığından bizi haberdar etmek daha çoktu.
“Eğitimde bütünlük içinde eğitimle ilgili olan hizmetlerinin farkındayız, ancak aralarında bir düzenleme yoktur.
“Anlıyor, FA’nin onları çalıştırma planları yok. İlgili konularda onlarla irtibat kurduğumuz BHA’daki çalışmaları nedeniyle, zaten Yogita Popat’ın farkındaydık. ”
BHA sözcüsü Paul Struthers dün gece 33 yaşındaki Popat’ın Ağustos ayında kurulduğu bildirilen Apiafi ile olan bağlantıları nedeniyle askıya alındığını doğrulamak veya reddetmek istemedi. Struthers, polisin olaya karıştığını onaylamayı reddetti. Dedi ki: “Durumumuz değişmedi.”

    Popat, Hertfordshire Constabulary ile yedi yıl sonra 2004’te BHA güvenlik birimine atanmış ve son zamanlarda ‘içeriden öğrenenlerin bilgilendirilmesi’ konusundaki ihtiyatlı meselesiyle ilgili eğitici ve jokeylere tavsiyelerde bulunmuştu.
Ayrıca, lisanslı personel tarafından yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla ilgili hassas bilgilerin toplanmasında uzmanlaşmış İstihbarat Bölümü’ne de başkanlık etti. BHA’daki yedi yılı boyunca, güvenlik direktörü Paul Scotney ile doğrudan çalışarak sporu temiz tutmak için yarışın ön planda olduğu pahallı savaştı.
Özellikle, Popat, Apiafi’nin yanında kurduğu şirketle olan sunum hizmetlerini yakından özdeş tutan, bütünlük ve lisanslama konularında eğitim ve farkındalık geliştirmekten ve bunlardan vazgeçmekten sorumluydu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.