Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yeni şapırtı bağırıyor mu?

  • Listed: 10 Ekim 2017 19:05

Description

Bir Amerikan TV psikoloğu, üç yaşındaki çocukunun ceketini koymayı kesinlikle reddeden bir ebeveyni bilgilendirdi.
“Sakin olun ve sessizce söyleyin,” Gerçekten kötü seçimler yapıyorsunuz “, diye önerdi (düz bir yüzle).
Oda servisim simitlerine neredeyse boğuldum: ne, bağırma yok, ceket kapmıyor ve boğuk, korkunç tehditler mi oluyor?
Sesi hiçbir zaman tarafsızın üzerine çıkmayan ölçülü ebeveyn olmaya çalıştığım ne kadar çok olursa olsun, yapamam.
Yeni bir araştırmaya inanılsaydı ne çoğumuz olabilir. İngiltere’de bulunan 10 ebeveynden dokuzu, yaklaşmakta olan The Mummy Coach (Lorraine Thomas, Hamlyn, £ 9.99) için yapılan araştırmaya göre, istedikleri kadar çocuklarına sesleniyor.
Aslında uzmanlar, muhtemelen çocuklarımıza önceki kuşaklardan daha fazla bağırdığımıza inanıyorlar – muhtemelen hepsi çok arttığında onlara şap vuramayacağız.

    Bağımsızlığın son çare disiplini olarak değiştirilmesinin tartışmalara yoğunlaştığı Amerika’da çok tüketici bir konu oldu.
Tartışmayı başlatan ebeveynlik uzmanı Amy McCready “Toplum, şaplamanın iyi bir fikir olmadığını kabul ediyor” diyor.
“Fakat diğer stratejilerin yokluğunda ebeveynler ne yapacaklarını bilmemekte. Dolayısıyla, bu tekrar eden ve hatırlatan, tekrar eden ve hatırlatan ve ardından patlayan bu kalıba başvuruyorlar. Daha sonra suçlu hissediyorlar ve tüm süreç tekrar başlıyor “dedi.
Ancak çocuklara bağırmak düşündüğümüzden daha zarar verici olabilir mi?

    Harvard’daki araştırmalara göre, sözlü ve fiziksel olarak istismar edilen çocukların beyin taramaları beynin iki yanını birbirine bağlayan sinirlerin normal çocuklardan% 40 daha küçük olduğunu gösteriyor.
Hiç kimse, sözlü saldırının uzun vadeli hasar yaratmak için ne kadar şiddetli olduğunu bilmiyor.
Ancak her iki durumda da, aşırı ve uzun süreli bağırma kötü, çünkü İngiliz psikoterapist Sue Gerhardt’a göre, aşırı zamanla çocuğun stres hormonu kortizol düzeylerini yükseltti. Sürekli yüksek düzeyler, yaşamın ilerleyen dönemlerinde agresyon ve depresyon ile bağlantılıdır.
Uygulayıcıları Ebeveyn Eğitimine Ulusal Akademinin araştırma direktörü Profesör Stephen Scott, “Yetişkinler bağırmanın çocuklara olan etkisini göz ardı etmeyi tercih ediyorlar” diyor.

    “Fakat bu, çocukların en fazla endişe duyduğu şeylerden biri – aileleri birbirlerine ve onlara bağırıyor”.
Bağırmanın biraz iyi olduğuna inanıyor – çocukları gerçek dünyaya hazırladığı için bile yararlı – ama hepsi bir derece meselesi.
“Bir kere korkutucu ve çocuğu ezici hale getiren seviyeye ulaştığında – bazen sallayarak çocukları görebilirsiniz – o zaman çok yıkıcı olur. Tüm araştırmalar çok net. ”
Uzmanlar, her şeyin yolunda olduğunu söylüyor: Eğer sürekli alaycıysanız, bir çocuğun kendine olan güveni altındadır – ve deseni kendilerini sonradan tekrarlama olasılığını artırır.

    Her durumda, çok sık bağlarsanız, bir çocuğun egzersizleri anlamsız hale getirerek ceketinin üzerine koymaya çalışıyor demektir.
Sue, davranışlarını analiz etmek için bağırışlarını kesmek isteyen ebeveynlere tavsiyelerde bulunur: Bu ne zaman gerçekleşir? Niye ya?
“Çok fazla baskı altında olduğunuz için bağırdığınızı hissediyorsanız, o zaman bununla başa çıkmanız gerekir” diyor.
Soğuk, Sakin Bir Ebeveynin (White Ladder Press, £ 7.99) yazarı Hollie Smith, ebeveynlerinden daha fazla bağırdığımızı düşünüyor çünkü çok daha fazla baskı hissediyoruz.
“Gerçekten – biz çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi ve tüm bu şeyler olmamalı – ama hepimiz çok zor çalışıyoruz ve biz de ‘ebeveynlik’ iş doğru almak için baskı hissediyoruz. O günlerde ‘ebeveynlik’ diye bir şey yoktu: yemek hazırladınız ve önlerine koydunuz ve onlara gerekirse kulağınıza iyi bir klips verdi ve bu konuda çok fazla düşünmedik. ”

    Birçok ebeveyn gibi kendisini günde en az bir kez, özellikle de saat 7: 30-8: 30 arası cadılar bayramında bağırıyor.
Kızları, özellikle de kötü bir maçın ardından Lily, sekiz, Isabel ve beş kişiden özür diler ve neden kızgınlığını yitirdiğini açıklıyor.
“Ebeveynlerin bağırmak konusunda çok suçluluk hissetmemesi gerektiğini düşünüyorum; çocuklar oldukça dirençli. Ben rant iken benimkini birbirlerine bakarak görüyorum – bazen ağzımdan tükürük geliyor çok öfkeliyim. Ama beş dakika sonra elimi tutarak okula atlıyorlar. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.