Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Yarım milyon ‘centenarians olmak’

  • Listed: 30 Mart 2018 22:51

Escort İlan Açıklaması

Bir raporda, geliştiricilerin konut ve mahallelerin, toplumda mümkün olduğu kadar uzun bir sürede yüzbinlerce insanın yaşamasına yardımcı olacak şekilde daha iyi bir şekilde tasarlanması gerektiğine dikkat çekiliyor.
Projeksiyonlar, 100 Yaşında Yaşayan araştırmaya göre, bu yaş grubunda 2066 yılına kadar en az yarım milyon insanın diğer tahminleriyle önümüzdeki 30 yıl içinde yüzüncü yıl içinde on iki kat artış olduğunu göstermektedir.
Uluslararası Birleşik Krallık (ILC-UK) raporunda, bugün İngiltere’de ve yaklaşık 20 yaşından küçük gençlerin beşte birinin doğumlarının 100. yaşını kutlamayı beklediklerini söyledi.
Raporda, geliştiricilerin, bu grubun toplumda mümkün olduğu kadar uzun süre yaşamasını sağlamak için büyüyen bir yüzüncü yıl nüfusunu planlaması gerektiğini söyledi.
Raporda, sosyal aktivitelerin sürdürülmesinde Centenaryanlara yardım edilmeli ve bu yaş grubunun internete erişiminin sağlanması için atılması gereken adımlar atılmalıdır.
Raporda, “Centenarians şu anda Birleşik Krallık nüfusunun küçük bir bölümünü – her 5000 kişiden birinin yaklaşık birine eşittir – ve mevcut nüfusun küçük boyutu, bazıları tarafından kendi ihtiyaçlarını karşılamak için gerekçe olarak kullanılabilir” dedi.
“Ancak, bu oranın artması bekleniyor ve 2066’da bu her 5.000 kişide 31’e çıkacak. Bu nedenle, Centenarlar nüfusun en az anlaşılan ancak en az büyüyen kısımlarından birini temsil ediyor.”
ILC-İngiltere’nin direktör yardımcısı, politika ve iletişiminden David Sinclair şöyle dedi: “100 yaşına ulaşırken birçoğu için aspirasyon olsa da, az sayıda insanın elde ettiği bir şey.
“Ön yüzdeki yüzüncü yıldaki sayısındaki önemli artışla birlikte, çabalarımızın, en eski eskinin yaşam kalitesindeki gelişmeleri nasıl desteklediğimizi ve geliştirdiğimizi anlamaya odaklanmamız hayati önem taşımaktadır.
“Hükümet ve diğer politika belirleyiciler, önümüzde bu büyük demografik değişimi ele almak için hizmetleri daha iyi adapte etmeye başlamalılar.”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.