Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Whitehall demo Yeşil kampanyacılar

  • Listed: 30 Mart 2018 22:24

Escort İlan Açıklaması

Kampanyalar, Taşımacılık Dairesi’nin (DfT), “katran kumlarını” Avrupa’nın içine girmesini engellemek için hareketleri önlemeye yönelik Hükümet çabalarını protesto etmek için Ulaştırma Bakanlığı’nı engellediler.
Greenpeace, 50 protestocunun büyük kontrplak levhalar, kilitler ve zincirler yerleştirdiğini ve Whitehall departmanına girişlerin önünde iki arabanın park edildiğini söylerken, bazı kampanyacılar kendilerini kapılara ve birbirlerine zincirlemişlerdi.
DfT’nin dışına yerleştirilen kontrplak levhalar dev bir “lobi” el sıkışma ile boyanmış ve bir afiş “Tar Kumları için HM Dairesi” okundu.
Çevre grubu, bakanların Kanada hükümetinden ve petrol endüstrisinden gelen lobi faaliyetlerinden sonra konvansiyonel taşıma yakıtlarından daha fazla kirleten katran kumlarını yönetmek için Avrupa Birliği (AB) hareketlerini baltalamaya çalıştıklarını iddia ediyor.
İklimciler, iklim üzerindeki etkileri nedeniyle katran kumlarına karşı çıkıyorlar; çünkü yakıt, geleneksel petrolden daha fazla enerji almakta, daha fazla emisyon üretmekte ve Alberta ormanları üzerindeki etkilerini arttırmaktadır.
Yakıt Kalite Direktifi kapsamında, AB, Avrupa’da kullanılan nakil yakıtı üretiminden kaynaklanan emisyonları 2020 yılına kadar% 6 oranında azaltmayı taahhüt etmiştir.
Çevresel gruplar Komisyonun katran kumlarını çıkarma yöntemini konvansiyonel petrol üretiminden önemli ölçüde daha fazla kirletici olarak ele alma önerisinin, bloğun direktifin hedefine ulaşması için Avrupa’daki kullanımını etkili bir şekilde yasaklayacağını söyledi.
Greenpeace kampanyacıları, hükümeti, Güney Afrika’nın Durban kentinde başlayan ve AB’nin sera gazlarını azaltma amaçlı bir AB planını “yıkmak için her şeyi yaparken” azaltmaya odaklanan BM iklim müzakerelerine gitme konusunda eleştirdi.
Greenpeace enerji kampanyacısı Paul Morozzo şunları söyledi: “Katran kumlarından elde edilen yağın konvansiyonel petrol sondajına göre ortalama üç ila beş kat fazla karbon dioksit yayar.
“David Cameron ve Nick Clegg, Ulaştırma Bakanlığındaki petrol lobicileri ve müttefiklerinin bu kilit Avrupa’yı insan tarafından bilinen en kirli enerji kaynaklarından birinden uzaklaştırmayı başaramamalarını sağlamak için müdahale etmelidir.”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.