Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Vergiler bize hava tükendi

  • Listed: 31 Mart 2018 02:09

Escort İlan Açıklaması

Bütçe Sorumluluk Ofisi’ne göre, şimdi ve 2016 arasında Hava Yolcu Vergisi’nin 15.3 milyar £ ‘luk bir artış, banka vergisi ise 12.6 milyar liraya ulaşması bekleniyor.
Avrupa’da en yüksek olan vergi, genellikle daha yüksek ücretlerde yolculara aktarılıyor. Şu anda, dört seyahat ekonomisi sınıfı olan bir İngiliz ailesi, diğer Avrupa ülkelerinin çoğundan ABD’ye uçmaktan yaklaşık 240 £ ve Avrupa’ya uçmak için yaklaşık 50 £ daha fazla öder.
Seyahat acenteleri derneği Abta’dan Luke Pollard şunları söyledi: “Havacılık vergileri nedeniyle insanların uçup gitmediği açıktır. İngiltere’den Avrupa destinasyonlarına giden hava yolcu numaralarını gördük. Şansölye, bu trendi tutuklama ve uçuş vergisinin seyahat eden halkı dışarıda bırakmadığından emin olma şansına sahip. ”
2007’den bu yana AB ülkelerine yapılan uçuşlar için APD yüzde 140, uzun mesafeli yollarda ise yüzde 325 artmıştır. Şansölye, önümüzdeki Nisan ayında APD’de iki kat artış bekleniyor. Plana karşı milletvekillerine 17.000’den fazla insan yazılmıştır.

    Yakın tarihli bir ankette, milletvekillerinin yüzde 75’inin APD’deki artışların bazı insanları uçuşa verebileceğine inandığını belirtti. Geçtiğimiz ay, 20 parti milletvekili ve akran, Şansölye ‘ye tekrar düşünmeye çağırdı.
All-Party Parlamento Havacılık Grubunun başkanı Brian Donohoe şunları söyledi: “Yükselen havacılık vergisinin sıradan aileler üzerindeki etkisinden endişe duyan çok sayıda milletvekili ile Hazine, zarar verici vergi artışlarına yönelik planlarını askıya almalı.”
Birçok Avrupa ülkesi, ekonomileri üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle havacılık vergisini düşürmüştür. Daha uzun vadede, analizler İngiltere ekonomisinin APD’deki önceki yükselmeler nedeniyle 750 milyon £ ve 18.000 iş kaybedeceğini gösteriyor.
Hükümet, basitleştirmeyi de içeren APD’ye yönelik reformlar konusunda danışmanlık yapmaktadır. İkiye kesilebilecek dört şarj bandı vardır.

    Birinci sınıf ekonomi sınıfı, iş ve birinci sınıf ile aynı oranda ücretlendirilir. Havayolları, ekonomi ile aynı vergiye tabi olmasını istiyor. Executive jetler vergiden kaçar ama bu muhtemelen değişebilir.
British Airways şunları söyledi: “APD, mevcut seviyelerin ötesine yükseltilmemeli ve Avrupa Birliği’nin Emisyon Ticaret Planı’nın [gelecek yıl] başlamasından sonra aşamalı olarak kaldırılmaya başlamalıdır.”
Avrupa Emisyon Ticaret Planının 2012-13 yıllarında küresel havayolu sektörü için yaklaşık 960 milyon sterlin ek maliyetler üreteceği tahmin edilmektedir.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.