Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

UYGULANAN ÇOCUKLAR: Kedi ve köpeklerinizin donmasını önlemek için sıcak tutun.

  • Listed: 10 Ekim 2017 12:05

Description

Ruth, Durham
A Gece gündüz tutulmaları ve gün içinde çok fazla dışarı çıkmaması durumunda, sağlıklı hayvanlarla olan risk azdır. Bununla birlikte, son birkaç haftadır iki şüpheli vak’a gördüm. Her ikisi de uzun süredir dışarıda olan eski kedilerdi.
İştahsızlık ve çok düşük sıcaklıklar (34C’den az, normalin dört derece altında) ile geldiler. Her ikisi de damlamaya kondu ve ısındı. 24 saat içinde ince taraftaydılar, hiçbir anormallik bulamadan yiyorduk.
Dışarıda bırakılan ve özellikle kötü şartlara sahip yaşlı hayvanlarda uzun süre ıslanacak hayvanlarda sorunlar ortaya çıkacaktır. Sıcaklıkları düştükçe titrer ve sonra dinsizleşir ve komaya girer girmez hızla düşer. Bu durumda bulunursa, sıcak bir battaniyeye sarılıp doğrudan bir veterineriye alınmalıdır.

    Frostbite de nadirdir, ancak mevcut düşük sıcaklıklarla bunun için tetikte olacağım.
Kulak uçları, kuyruk ve ayak pedleri gibi vücudun ince, tüysüz kısımlarını etkiler. Etkilenen cilt beyazlaşır ve çözülünce kırmızı ve şişirilir. Birkaç gün sonra cilt ölebilir ve bir hafta boyunca ayrılabilir ve kulak uçları içeri doğru kıvrılabilir.
David Grant MBE 42 yıldır veterinerlik yapıyor ve RSPCA Harmsworth Hayvan Hastanesi’nde çalışıyor. Ona Express Yourself, 10 Lower Thames Street, Londra EC3R 6EN adresinde yazýn.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.