Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Üç ‘zehirli’ £ 7 akvaryum balıkı davasında binlerce kişi boşa çıktı

  • Listed: 10 Ekim 2017 22:20

Description

Genç Chantelle Amies, komşusunun dört yaşındaki oğlu olan balı zehirlemekle suçlandı.
Amies, 19, bir satır sonra balık tankı içine çamaşır suyu dökmek olduğu iddia edildi. Ancak polis, suyun testler için gönderilmemesi nedeniyle dağıldı.
Dava, dün binlerce kilo vergi mağdurunun dava hakkında harcama yapmakla suçlanıyordu. TaxPayers ‘İttifakının yönetim kurulu başkanı Matthew Elliott, “CPS, mahkumiyetin garantisi olmak için çok zayıf olan davaları filtrelemek için hazırlandı, bu yüzden şimdiye kadarki kadar garip bir durum.”
Başvuran Susanna Chowdhury, Amies’in parmak izlerinin komşusunun evinde ve depoda bir şişe ağartıcı üzerinde bulunduğunu söyledi.
Ancak mahkeme, su polise ihraç edilmesine rağmen, analiz için gönderilmediğini, çünkü çok maliyetli olacağı söylendi. Savunan Philip Farr, depoda çamaşır suyu bulunduğunu veya balıkların çamaşır suyu ile öldürüldüğünü kanıtlayamadığını söyledi.

    Depoda çamaşır suyu kokuyor olduklarını söylemek için üç tanık mahkemeye çıkarıldı. Ancak kimse ne olduğunu görmediği için Norwich hakim mahkemesinde dava çöktü.
Çocuğun annesi, beş yaşında oğlunun mahkemeye yaptığı açıklamada, 7’inci madalyasının ölümüyle çok üzüldü.
Su yüzeyinde ölen üç balık ve güçlü bir ağartıcı kokusu bulmak için geçen yıl 12 Eylül’de evine döndüğünü söyledi. Annesi bir önceki gün çamaşır suyu aldığını ve komşusunun parmak izlerinin şişeye alınmasının hiçbir sebebi olmadığını iddia etti. Ancak iddiaları reddeden Norwich’ten Amies, cevap verecek hiçbir vesayetin bulunmadığı tespitten sonra serbest dolaştı.

    Mahkemedeki bir hakim, “Mahkeme sistemi, kaynakta yapılan temel hatalar yüzünden düştüğünde, herkesin zaman kaybına uğradığı ve vergi mükellefleri bu tasarıyı yürürlüğe koymaları gerektiği için sinir bozucu.
“Kanıtlar çözülmediyse neden yeryüzünde ilk önce mahkemeye çıkarıldığı sorusunu yalvarıyor.”
Ortalama yargıcın mahkemesinin yargılanmasının en az £ 2.000 mal olduğu tahmin ediliyor ancak bu davanın iki kez ertelendiği için tasarının çok daha yüksek olduğu düşünülüyor.
CPS sözcüsü, efsanenin maliyetinin ne kadar olduğunu söylemeyi reddetti.
Dedi ki: “Açıkçası, bu davada mahkumiyet için yeterli kanıt olduğuna ve bu davayı mahkemeye getirmenin kamuoyunun ilgisini çektiğini hissettik.”

    Norfolk Polisi sözcüsü Jon Dack şunları söyledi: “Araştırıyoruz.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.