Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Üç kasırga Meksika’ya çarptığında öldü

  • Listed: 31 Mart 2018 02:27

Escort İlan Açıklaması

Kasırga Jova Çarşamba günü erken saatlerde 2 fırtına olarak Meksika’nın Pasifik kıyılarına çarparak üç kişiyi öldürdü ve altı kişi yaraladı.
Bu arada, tropik bir çöküntü, güneyde daha da yükseldi ve Guatemala sınırındaki 13 ölüme katkıda bulunan istikrarsız yağmurlar açtı.
Jova, Manzanillo’nun Meksika limanının batısı ve sahil şeridi Barra de Navidad’ın batısından 100 mph rüzgar ve şiddetli yağmurlar ile kıyıya inmeden önce, karadan gelip tropik bir çöküntüye öğleden sonra zayıfladı. Yağmur, bu yılın yağışının azaldığı Jalisco eyaleti de dahil olmak üzere, kuzeybatı Meksika’nın büyük bir bölümü boyunca yağmur yağmaya devam etti.
71 yaşında bir kadın Colima eyaletinde güçlü bir akımın, oğlunun araba sürdüğü arabayı süpürdükten sonra boğuldu. Colima Valisi Mario Anguiano, oğlunun hayatta kaldığını söyledi.
Komşu Jalisco eyaletinde Jova, Cluplalan kasabasında bir çamur kaymasını tetikledi, sadece Barra de Navidad’dan içeriye girdi, bir evin kenarındaki bir evi süpürüp, iki kişiyi öldürdüğünü söyleyen Oscar Mejia, Jalisco eyaletinin Kırmızı sözcüsü Çapraz kurtarma bölümü.
Meksika’nın güneybatısındaki Tomatlan kasabasında, daha kuzeybatıda iki çocuk, tuğla evlerinin duvarları rüzgâr ve yağmurların kuvveti altında yıkıldığı zaman, kafa travması geçirdi.
ABD Ulusal Kasırgası Merkezi, ABD’nin Pasifik bölgesinde, güney Meksika’nın Guatemala sınırına yakın mesafede, 35 km / sa azami uzun rüzgarlarla oluşturduğu yeni tropik çöküntüyü bildirdi. Fırtına hızla Meksika üzerinden kıyıya taşındı ve gün sonundan önce dağılmadan önce biraz kuzeyde hareket etmesi bekleniyordu.
Fırtına, Jova’dan daha küçük ve daha az güçlüydü, ancak güney Meksika eyaleti Chiapas eyaleti ve komşu Guatemala’nın dağlık arazisi, özellikle sel baskınları ve çamur kaymalarına karşı savunmasız durumda. Çok sayıda Hint köyü tehlikeli bir şekilde yamaçlarda kalıyor.
Guatemala Devlet Başkanı Alvaro Colom, ülkesinde 13 kişinin ölümüne neden olduğu fırtınadan yağmuru suçladı. Colom, en az dört tanesi elektrik hatları ile temas ettiğinde elektrik çarpıyordu. Diğerleri çamur kaymalarında öldü ya da şişmiş nehirler tarafından süpürüldü.
Ulusal Kasırga Merkezi tahmincisi John Cangialosi, Guatemala’daki yağmurların, henüz karaya vurulmamış olsa da, tropikal çöküntüye bağlı olduğunu söyledi. Cangialosi, “Eğer Guatemala’dalarsa, sistemin sirkülasyon merkezine oldukça yakınlar ve çok yavaş hareket eden bir sistem oldu … bu yüzden muhtemelen bu özelliğe bağlı.” Dedi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.