Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Tilki polis neredeyse kütlüyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 19:00

Description

Tüm kazaların fren kablolarının hasar görmesi sonucu ortaya çıktı. Subaylar bir açıklama yapmaktan çekindiler.
Adli tıp meslektaşlarının uzmanlığına başvurdu ve CCTV çekimleri okudu. Sonunda, kurnaz suçlu tespit edildi.
Güney Londra’nın ve çevresindeki tilkiler, fren sıvısı için bir tat geliştirdikten sonra kablolar üzerinde dolaşıyorlar.
Kentsel sürüperler görünüşe göre karanlık kapağın altındaki araçların motor alanlarına sıçramakta ve ardından bir içki almak için fren kablolarıyla çiğnemektedirler.
Artık sakinler, arabalarını çalıştırırken polis tarafından ekstra özen göstermeye çağrılıyor.
Soruşturmayı başlatan Çavuş George Blair, “Bu olaylar dizisi anlaşılır bir şekilde bölgede yaşayan insanlar için endişeye neden oldu ve masum bir açıklama bulabilmekten memnuniyet duyuyoruz.

    “Bunun gibi bir hasar potansiyel olarak tehlikeli bir duruma neden olabilir, bu nedenle sakinlere güvenlik öncesi hareket etmeden önce frenlerini kontrol etmelerini tavsiye etmeye devam ediyorum.”
Emekli olan Bill Stenlake (66 yaşında), Ford Focus’ta kabloları “kesmiş” ve polisi en kötü ihtimalle korkarak çağırmıştı.
Gerçek suçlu ortaya çıktıktan sonra şunları söyledi: “Tilkilerin bunun etrafında koşuşturmacadan çok sorumlu olduğunu düşünmekteyiz.
“İlk önce arabada bir uyarı lambası geldiğinde bir şeylerin yanlış olduğunu fark ettim. Hayvanlar sorumlu olsa bile, sürücüler için hala potansiyel olarak tehlikelidir.
“Tilkiler her zaman etrafındalar. Alevli sıkıntılar bunlar çünkü ormanda çok yakınımızda yaşıyoruz “dedi.

    Bazı güney Londra ilçelerinde polisin kablo kesen “suçlar” ile bağlantı kurmaya başlaması üzerine bu yılın başlarında bir soruşturma başlatıldı.
Memurlar, Bristol Üniversitesi’nden Profesör Stephen Harris’e bir dizi numune kablosu gönderdi; suçluların dört bacağı ve girintili kuyruğu vardı.
Biyolojik bilim uzmanı: “Tilkiler, kauçuk toplar, kablolar, bahçe hortumları, ayakkabı, eldiven ve evlerin altındaki borular gibi çok çeşitli nesneleri çiğneyiyor.
“Bazen fren kablolarını çiğniyorlar. Bununla birlikte, bazen de fren yağları için bir tat geliştirdikleri görülüyor “dedi.
Bazı sakinler potansiyel olarak “ciddi sonuçlardan” kaçınmak için tilki tırnak istiyor. Ancak Merton konseyi, tilkilerin “vahşi hayatımızın bir parçası” olduğu gerekçesiyle onları katletmeyi reddetti.

    Konseyin çevre ve eğlence hizmetleri için kabine üyesi olan David Simpson şunları söyledi: “Sakinler tilki ile yaşayan herhangi bir sorunla sempati duyuyoruz. Bununla birlikte, politikamız, bu tür bir eylemin etkisiz bir önlem olduğu kanıtlandığından yoksun kalmamaktır.
“Onlar da bizim vahşi hayatımızın bir parçası. Tilkiler yiyecek atıklarından etkileniyor ve onları caydırmak için herhangi bir çöpün düzgün bir şekilde içerildiğinden emin olmamızı öneriyoruz “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.