Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Thalidomide Briton’ın serbest bırakılması

  • Listed: 27 Mart 2018 12:30

Escort İlan Açıklaması

Kampanyacılar, neredeyse 20 yıl önce Filipinler’de uyuşturucu suçlarından hapis cezasına çarptırılan Thalidomide kurbanının ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı haberini memnuniyetle karşıladı.
Billy olarak bilinen William Burton, 12 lb keneviri ülkeden kaçırmaya çalışırken yakalandıktan sonra 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
İngiltere’deki kötüleşen sağlığının gerekçesiyle serbest bırakılmalarını sağlamak için, Birleşik Krallık’ta düzenlenen kampanyaların ardından Filipin Cumhurbaşkanı Benigno Aquino III’den bir af diledi.
Rufforth, Kuzey Yorkshire’dan 48 yaşındaki Bay Burton, evine döndüğü, hiçbir zaman Filipinler’e dönmediği ve 20.000 pezo (294 £) para cezası ödemesi koşuluyla serbest bırakıldı.
Bay Burton’un serbest bırakılması hakkında bir açıklama yapan Free Billy Burton kampanya grubunu kuran Guy Tweedy, bunun iyi bir haber olduğunu söyledi.
Bay Tweedy şöyle dedi: “Şu an 20 aydır kampanya yürüttüm. Yaptıklarını göz ardı etmese de Thalidomider olarak kötüleşti ve onu dışarı çıkarmak zorunda kaldık.”
Thalidomide UK başkanı Freddie Astbury de haberi memnuniyetle karşıladı. Şöyle dedi: “Sağlığından dolayı çok endişeliydik çünkü sağlıkları hapishanede olduğundan beri hızla bozuldu.
“Tabii ki, kimse neden orada olduğunu desteklemiyor, ancak günün sonunda sağlığı kötüleşti ve şimdi güvenli bir çevrede olması ve ihtiyaç duyduğu tüm yardımı alması gerekiyor.”
Bay Astbury şunları ekledi: “Asıl önemli olan, onu geri al, onu tedavi et ve ona hak ettiği sağlığı mümkün olduğunca çabuk al.”
Fair Trials International’ın CEO’su Jago Russell, “Bu Noel’i bu Noel’i tüm dünyada hapishanelerde geçirdim, evden uzakta. Filipin hükümetinin Billy için merhamet gösterdiğini ve onun için çile sonunda bitti. “

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.