Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Tesco’da üç yıl boyunca en iyi Noel

  • Listed: 10 Ekim 2017 09:40

Description

Süpermarket, zincirin en iyi Finest ürün yelpazesine giren ve geçen yıla oranla yüzde 35 daha fazla şampanya satın aldığı için üç yıl boyunca en güçlü Noel performansına sahip olduğunu açıkladı.
Tesco, giyim, elektrik ve oyuncaklar gıda dışındaki mal satışlarında artışa neden olurken, gıda ve gıda dışı ürünlerin çevrimiçi satışları geçen yıla göre yaklaşık beşte bir artış gösterdi.
Genel Sekreter Sir Terry Leahy, “Noel ve Yeni Yıl döneminde çok güçlü bir performans gösterdik” dedi.
Tesco, 9 Ocak’a kadar olan altı haftada benzeri satışlar benzin hariç ve yüzde 4,9 oranında büyüdü ve KDV’deki değişikliğe göre düzeltildi.
Rakamlarını bildiren rakip Sainsbury’s, KDV ve yakıt hariç olmak üzere, 2 Ocak’la çeyrekte% 4.2 gibi satışları artırdı.

    Tesco’nun performansı, Noel dönemi için analistlerin beklentilerinin en üstünde yer aldı ve sektör genelinde güçlü bir ticaret periyodunu yansıttı. Hisse senetleri 3p yükselerek 421p seviyesine yükseldi.
Shore Capital Stockbrokers, broker Charles Stanley’deki analistlerin rakamları piyasa umutlarının çok üstünde açıklarken, “genel olarak cesaret verici” olduklarını söyledi. “Bu güncellemeyi takiben Shore Capital, Tesco’daki ‘satın alma’ tutumunu yineler,” sözcüsü söyledi.
Tesco, Sainsbury’nin yanı sıra diğer rakipleri Asda ve Morrisons’la ve nakit sıkıntısı çeken tüketicilere en iyi fırsatları sunmak için Lidl ve Aldi gibi fiyat kesicileriyle savaşıyor.
Grup, Noel’den önce £ 100million ekstra sadakat fişleri dağıttı ve müşterilerin £ 40million değerinde kurtardığını ve yüzde 0.5 puana yakın satışları artırdığını söyledi. Tesco finans direktörü Laurie McIlwee, piyasa hala indirime dayalı olsa da, süpermarketin yavaş yavaş promosyonları düşürdüğünü söyledi.

    Tüketiciler, festival mola sırasında 2009’un vay halini unutmak istediler. “Noel tadını çıkarmak istediler” dedi.
Bir Tesco sözcüsü, insanların tekrar harcamaya başladıklarını söyledi. “Yavaş ama düzenli bir toparlanma gibi geliyor”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.