Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Tavukları korkutmak için MoD £ 42,000

  • Listed: 10 Ekim 2017 08:10

Description

Dava, 2006 ve 2009 yılları arasında MG tarafından askeri jetlerin gürültüsü üzerine yapılan şikayetlerin ardından ödenen birkaç iddiadan sadece biriydi.
Afganistan’da veya Irak’ta ülkeleriyle savaşırken yaralanan İngiliz birlikleri, aynı dönemde genellikle daha az yardım aldı ancak MoD, mahkemelerin mükellef tazminatında ödemek zorunda olduğu miktarlara karar verdiğini vurguladı.
The Sun gazetesinin Bilgi Edinme Özgürlüğü talebi ile elde edilen rakamlar, Staffordshire çiftçisinin 2006/07 mali yılında hercules ve Tornado’nun da bulunduğu çeşitli jetlerin sesini takiben £ 42.000 kazandığını gösteriyor.
Rakamlar gösteriyor ki, birisi Devon’da egzersizde düşük uçuş püskürmesi nedeniyle Yorkshire Travma Sonrası Stres Bozukluğundan ve birinin de jetonlar tarafından korkutulduktan sonra yarış atları ölümcül yaralanan birisine 117.000 £ kazandıktan sonra 52.000 sterlin ödedi.
Sun, Kraliçe’nin Kraliyet Hussars’ının 23 askeri Sean Chance’e, 2004’te Irak’ta roketle hareket ettirilen bir bombanın patlaması sonucu üç ayak parmağını kaybettikten sonra 5.000 £ kazandığını bildirdi.
Birmingham Üniversitesi’nden Chance, gazeteye şunları söyledi: “Adalet yok, hayatımın geri kalanında böyle yaşamak zorundayım, tavuk yetiştirmeye başlamalıydım.”
Ancak bir MoD sözcüsü: “Silahlı Kuvvetler Tazminatı Programı (AFCS) ile yapılan ödemelerin karşılaştırılması ve sivil dava karşılaştırması için benzeri olmadığı için yanıltıcıdır.
“Ciddi şekilde yaralanmış olan personel, yüz binlerce lira tutarında, garantili, endeks bağlantılı ve vergi ücretsiz aylık gelir elde ediyor.
“Ciddi yaralanmalar için maksimum götürü bedeli £ 570,000 olarak yükselttik ve şema şu an hangi ilerlemenin yapılabileceğini görmek için bağımsız olarak gözden geçirilmektedir.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.