Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Sigara otomatları yasaklandı

  • Listed: 30 Mart 2018 23:37

Escort İlan Açıklaması

Tütün satışı yapan otomatların cumartesi gününden itibaren İngiltere’de resmi olarak yasaklanacağı için çocuklar sigara almayı daha zor bulacaktır.
İngiliz Kalp Vakfı’na (BHF) göre, her yıl İngiltere’de yaklaşık 200.000 genç düzenli olarak sigara içmeye başlıyor ve İngiltere ile Galler’deki 11 ila 15 yaşındaki düzenli sigara içenlerin% 11’i sigarayı otomatlardan alıyor.
Tütünün kolay kaynağını kesmek için kampanya yürüten yardım kuruluşu, düşük yaştaki gönüllülerle alım satım standartlarının yarıdan fazlasının (% 56) alımlarını test ettiğini, 2010/11 yıllarında otomatlardan başarılı satışlarla sonuçlandığını söyledi.
İngiliz Kalp Vakfı’ndaki politika ve iletişim direktörü Betty McBride şunları söyledi: “Bağımlılık riski altında olan binlerce çocuk düzenli olarak bu makinelerde tütünü elde ediyor, ki bu da elbette yaşlarını kanıtlamalarını istemiyor.
“Bu çocuklar genellikle sigara içmenin sağlıklarına zarar verdiğinden habersizler ve farkında olduklarında, çengellidirler. Bu makinelerin hurdaya çıkarılması, mevcut genç içiciler için kolay bir tütün kaynağını keser ve yeni nesil için zorlaştırır. başlamak.
Otomatlardan tütün satmayı yasadışı kılan ve makinelerdeki tüm tütün reklamlarının kaldırılmasını sağlamak için evsahiplerini gerektiren yasak, İngiltere’de yürürlüğe girer. Kuzey İrlanda, 1 Şubat 2012’den itibaren bir yasağı uygulamaya niyet ediyor ve hem İskoçya hem de Galler yasağı getirmeyi taahhüt ediyor.
Gençleri sigaranın tehlikelerinden korumak için diğer önlemler de yolda. Nisan 2012’de İngiltere ve İskoçya’daki büyük perakendecilerin tüm tütün ekranlarından kurtulmak zorunda kalacağı ve küçük dükkanların Nisan 2015’ten itibaren uyması beklenmektedir. Galler ve Kuzey İrlanda da benzer düzenlemeleri uygulamayı planlamaktadır.
Roy Castle Akciğer Kanseri Vakfı’nda tütün kontrolü müdürü Eileen Streets, “Gençlerin tütüne erişimlerini azaltacağına inandığımız bu yasağı tam olarak destekliyoruz. Araştırmalar, İngiltere’de sigara içen 200.000 çocuk ve genç insanın olduğunu gösteriyor. Onlardan otomatlardan sigara almak. ”
Sağlık Sekreteri Andrew Lansley şunları söyledi: “Sigara otomatları genellikle denetimsizdir ve çocukların sigara almasını kolaylaştırır.
“Otomatlardan sigara satışının yasaklanması, sigaraları kendilerine daha az erişilebilir hale getirerek çocukları koruyacak – gençleri ilk etapta sigara içmemeye teşvik etmek için elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz.”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.