Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Scheme, karanlıkta yüksek caddeyi görür

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:00

Description

Mağazalar ve işyerleri kapatıldığında, geceleyin değil, şirketlerin Karbon Azaltma Taahhüdü (CRC) planına tepki gösterdikleri için düz ekran TV’ler, ışıklı işaretler ve parlak ışıklı pencere görüntüleri kapatılabilir.
Düzen, işletmelerin enerji kullanımını kaydetmesini ve gelecek yıllardan itibaren yayacakları karbon tonu ile ödemesini gerektirecek.
Yılda 6,000 MWh’den fazla elektrik kullanan yaklaşık 5,000 firma – bu yılın nisan ve eylül ayları arasında enerji verimliliği programına kayıt olmak zorundadır.
Program yürürlüğe girdiğinde Environment Agency, en iyi enerji tasarruf sahiplerinin maddi imkânlar kazanmaları ve en kötü şirketlerin cezalandırılmaları durumunda CRC bünyesinde en iyi ve en kötü performansı gösteren bir yıllık lig tablosunu yayınlayacak.
EA, büyük süpermarketler, giyim perakendecileri ve restoran zincirleri ile katılacak olan büyük enerji kullanıcıları arasında müşterileri teşvik etmek ve geceleri ışıklar bırakmak için kapıları açık bırakma günlerinin bittiğini belirtti.
Ajans, enerji verimliliğini artırarak 2020 yılına kadar yılda 11,6 milyon ton CO2 salınımı sağlayarak katılımcıların tasarruf sağlayabileceğini ve ekonominin yeşil sektörlerini artırabileceğini belirtti.
Çevre Ajansı’nda iklim değişikliği ve sürdürülebilir kalkınma sorumlusu Tony Grayling, “ÇHS, büyük işletmeler ve kamu kuruluşları için tehlikeli karbon emisyonlarının azaltılmasında rol oynamak için bir fırsat.
Ancak şirketler için enerji kullanımını azaltmak için temel motivasyon onların alt çizgisi olacak.Enerji tasarruf endüstrisinde kesintiye uğrayan işletmeler daha düşük enerji faturalarından yararlanmayı beklemektedir ve enerji verimliliği paylarında iyi performans gösterdikleri takdirde CRC aracılığıyla maddi olarak ödüllendirilebilir “dedi.
Ve şunları söyledi: “Karbon azaltımı karmaşık ya da pahalı olmamalı, çoğu durumda ısıtma, iklimlendirme ve aydınlatma daha iyi yönetilirse anında enerji ve maliyet tasarrufu sağlanacaktır.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.