Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Salmond, “STV programları için para” üzerine sırayla temizlik baskısı altında

  • Listed: 4 Ekim 2017 20:05

Description

Rakipler, Birinci Bakan’ın maliyetleri “programlama için nakit” satırında ayrıntılandırmayı başaramamasının ardından gizleyecek bir şeyler olduğunu ileri sürdü.

Scottish Tory lideri Annabel Goldie, bekçi yayıncılığından sadece bir gün sonra Holyrood’a saldırı üzerine gitti. Ofcom, Salmond, yayıncıların programlara kaynak önererek tarafsızlığını etkilemeye çalıştığını iddia eden bir soruşturma açtığını açıkladı.

    Geçtiğimiz yıl, Bay Salmond ve STV genel müdürü Rob Woodward arasında gerçekleşen bir dizi toplantı ve e-postanın ayrıntıları üzerine İskoçya’yı ilgilendiren üç dizi programa sponsorluk yapmak için 150.000 £ ‘dan fazla harcama yapıldığı ortaya çıkıyor.

STV geçen yıl Bill ve Doc Martin gibi ITV şebekelerini hayranlarını, programın İskoç içeriklerini geliştirirken programdan düşürerek kızdırdı ve hükümetin sponsorluğunu üstlendi. Yapılanlar İskoçya ve İskoçya’da gösterildi.

    

Yeni rakamlara göre İskoç Hükümeti, Mayıs 2007’de iktidara geldiğinden beri çeşitli STV şovlarını sponsor olarak toplam 618.000 sterlin harcadı; önceki yönetimin son dört yılda önceki yönetimin harcadığı 1,25 milyon avroun yarısı.

Dün Birinci Başbakan Sorularında Bayan Goldie, Salmond’un ayrıntılarıyla, hükümetinin ne kadar STV ile harcadığı ve ne kadar vergi mükellefi olan kurum ve quangoların harcadığı miktarı hakkında ayrıntılı bilgi talebinde bulundu.

    

Bu mali yılda üç programa sponsor olarak 15.000 £ ‘dan fazla harcama yapmış olduğunu doğrulayan Scottish Natural Heritage adlı bir belge hazırladı.

Bayan Goldie şunları söyledi: “Ben İskoç Doğal Mirası’ndan bir belge hazırladım, çünkü daha fazla vergi mükellefinin parasının STV’deki diğer programlara sponsorluk yapmak için kullanıldığını sanıyorum: İlk Bakan başka neler saklıyor?

    

“Ne kadar vergi mükellefinin parası harcandı? Neden şeffaf değil? ”

Bakan, “Birinci Bakan STV’nin tarafsızlığından ödün vermek için vergi mükelleflerinin paralarını kötüye kullanma şüphesi altındadır.

    

“Bu yüzden Ofcom, dün bu olayla ilgili resmi bir soruşturma başlattı.”

SNH sponsorluğu, Hükümetin kendi anlaşmasının üstündedir ve Wild Island ve Seeing Scotland programlarına sponsorluk yapmak için kullanılmıştır.

    

Bay Salmond harcamaları savundu ve hükümetinin İskoçya’yı tanıtmaktan mutluluk duyduğunu, ancak program içeriğini etkilemeye çalışmadığını söyledi.

Ve programların eski İçi Doktoru Alistair Campbell’in yanı sıra eski Lib Dem liderleri Sir Menzies Campbell ve Charles Kennedy’yi de içerdiğine dikkat çekti. Bir İskoç Hükümeti sözcüsü, TV sponsorluğu hakkında bilgi vermek için diğer kamu kurumlarına bağlı olduğunu söyledi.

“İskoçya ve ana mesajların STV sponsorluğunda 2007 yılından beri yatırım yaptığı İskoç Hükümeti, eski İskoç Yürütme tarafından harcanan yarısından azı kadar 618.000 £ ‘dır. Bu, benzer karşılaştırma için olduğu gibi.

“İletişim konusundaki diğer kararlarda olduğu gibi, sponsorluk kararları SNH için operasyonel bir konudur.

“Açıkça görüldüğü gibi, bu düzenlemeler tamamen uygun ve uygundur.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.