Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Sağlıklı tutsak tutukluları yağlı yiyecekleri asistediyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 20:30

Description

İngiltere ve Galler’deki 84.000 mahkum, dışarıdan yüklenici tarafından tedarik edilen bir kantin listesinden yiyecek ve içecek sipariş etme iznine sahiptir.
Ancak mahkumlar, listede sağlıklı seçenekler bulunmadığını ve onları yüksek kalorili yiyecekler ve tatlılar yemekten sonra rahatlatmaya zorladığını iddia ediyorlar.
Tanımlamak istemeyen, ancak obez olduğunu itiraf eden bir mahkum, “Normal üç öğün yemeğimizi hapishanede ücretsiz alıyoruz ve dürüst olmak için sağlık bilincine sahip değiller.
“Ama bize sipariş ettiğimiz yiyecek ve içecek budur – onlar sadece düşük kalorili içecekler ya da şekersiz çikolata, tatlılar ya da cipsler sunmuyorlar. Biz yağmura rağ- men yüksek yağlı yiyeceklerle dolup taşıyorlar. istemiyor ve bilmemeliyiz. ”
“İçerdeyken zor” dedi. Çikolata çubuğu gününüzde böyle bir değişiklik yaratabilir ancak kafein listesinden az yağlı yiyecekler satın almak isteyen kimsenin biraz fazla kilolu olduğu birçoğumuz var. ”

    Listedeki şu anki seçenekler, yağın her yarısı yağ olan her 100 gram torbada 600 kaloriyi, ve her barda 495 kalori ve 27 gram yağ içeren koyu çikolata içeren tuzlanmış fıstıkları içeriyor.
Gartree hapishanesinde tutsak bulunan John Allen, Leics, “Liste içeriğinden sorumlu bölümü öğrenmek istiyorum. Mevcut az yağlı veya düşük kalorili ürünlerin bulunmaması beni endişelendiriyor “dedi.
İngiliz yetişkinlerin yaklaşık yarısı aşırı kilolu veya obez. Bu, İngiltere ve Galler’deki yaklaşık 42.000 tutsağın klinik açıdan fazla kilolu olduğu anlamına geliyor.
Adalet Bakanlığı sözcüsü şunları söyledi: “Şu anda cips ve çikolata gibi yağsız ya da düşük kalorili ürün versiyonları yok. Bir mahkum ulusal ürün listesine öğe eklemeyi isterse, iki ayda bir kantin toplantısında bunu yükseltebilir. Ardından talebi iletilecek. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.