Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Royal düğün ne zaman … bekle ve gör, William diyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 15:55

Description

Ülkeye üç günlük yarı resmi bir gezi düzenleyen ilk gününde, tahtın ikinci sırasındaki Prince William, altı yıl önce, ırk ayaklanlarının görüldüğü Sydney’in sıkı şehir içi bölgesi Redfern’i ziyaret ettikten sonra Aborijin haklarını savunuyordu.
28 yaşındaki Kate Middleton için bir tişört ve bir elbise verildi ve prenses Diana’nın sevimli, yaşayan görünüşü olarak kendisini selamlayan 1.000 kişiden oluşan bir kalabalık arasında kraliyet yürüyüşünde birkaç hayranın evlilik planlarıyla ilgili sorular yöneltti.
Bir Aborjinli kadın “Ne zaman evleniyor?” Diye sordu. 27 yaşındaki gelecekteki Kral, “Yakından söyleyeyim: bekle bakalım,” dedi spekülasyona yakıt ikmali, yaklaşan bir şey var oldukça yakında.

    Onu geleneksel sigara içme töreniyle karşıladı ve okaliptüs yakan dumanını temizlik ayininde salıp av kökenli toplum liderleri “annesinin kalbine” sahip olduklarını ve daha iyi yaşam koşulları kazanmaları için yardım istediğini söyledi.
Ayrıca 1802’de ingilizler tarafından vurularak ve bombalanmış olan eski savaşçılarından Pemulwuy’dan birinin kafatasını bulmalarına yardım etmelerini istediler. Keskin kafasını İngiltere’deki müzeye geri gönderdikten sonra kaybettiler.
Bir aşiretli yaşlı olan Michael Mundine şöyle dedi: “Onu onunla kaldırdım. Durumu hakkında açıkladığımızda yapabileceği tek şey dinliyordu. Umarım o Kral olduğunda kalıntıları Avustralya’ya getirmeye yardım eder. Onun iyi bir kalbi olduğunu biliyorum. Yapabiliyorsa yapacak “dedi.

    Yardımcılar Prensin Aborijinleri onlarla birlikte yetiştirmeye davet ederek kasıtlı olarak konunun dikkatini çektiğini söyledi. Ayrıca, Avustralya Genel Sekreterine Kral George VI’ya teslim edilmesi gerektiği ancak Avustralya makamları tarafından kaybedilen daha iyi yaşam koşulları için 1937 yılındaki dilekçenin bir kopyasını vereceğini belirttiler.
Daha önce, William, Sidney Limanı ve Opera Binası’nın Vali General Quentin Bryce’ın ikametgahından çarpıcı görüntüsüyle hayranlığını dile getirdi ve burada seçkin bir Avustralyalı grubuyla öğle yemeği için tanıştı.
Bunlar arasında kriket oyuncusu Michael Clarke ve eski komşusu aktris olan delikanlı şarkıcı Delta Goodrem de vardı: “William çok hoşgeldiniz. Onunla tanıştığım için çok mutluyum. Ben çok vatansever bir Avustralya’yım ve onunla ülkem hakkında daha fazla konuşmaktan heyecan duyuyorum. ”

    Sydney’de arkadaşlarıyla bir gece geçiren William, üç günlük resmi bir Yeni Zelanda ziyaretinden sonra ülkeye uçtu.
Wellington’daki son sabahında kentin çocuk hastanesini ziyaret etti; burada çocuklarını kucakladı ve öptü ve annesi hakkında sürekli konuştu.
Ciddi derecede hasta bir bebek için bir kukla aldı ve kucaklaştığı bir kız çocuğunu sakinleştirdi, kucağında uzanmış bir kızı öpmek için eğildi ve çok yakışıklı olduğu için bir delikanlıya sarılabildiğini sordu.

    Prenses Diana’dan çocuklarla olan yeteneklerini öğrenip öğrenmediğini sordu ve “Seviyesine yakın olduğumu söylemem” dedi. Çocuklarla ve herkesle harika bir yakınlığı vardı.
“Ben sadece insanlarla tanışmak ve sadece şirketlerinden zevk almak istiyorum. İnsanlarla tanışı severim – bu da yardımcı olur. ”
William, yüksek profilli bir kraliyet olarak, bazı çocukların karşılaştığı ağır hastalıklar gibi konularda farkındalık yaratmak ve onlardan gülümsemek için önemli olduğunu söyledi.
“İnsanlık için önemlidir, herkesin bildiği gibi hepimiz birlikte olduğumuzun, herkesin aynı olduğunu fark ettiğini ve benim de söylediğim gibi gerçekten hoşlandığımı” belirtti.

    “Bundan rahatsızlık duyuyorum ve çocukların gülümsemelerini görmek bana çok şey ifade ediyor.”
RICHARD PALMER’İN ROYAL BLOG’UNU OKUYUN

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.