Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Rebels Brown liderliğine meydan oku

  • Listed: 10 Ekim 2017 00:30

Description

Geoff Hoon ve Patricia Hewitt, tüm İşçi Milletvekillerine ve müttefiklerine gönderdiği bir mektupta Parlamenter İşçi Partisi’nin (PLP) bir liderlik yarışması olup olmayacağı konusunda gizli bir oylamaya çağırdı.
Çağrı, hemen iki Brown’ın önde gelen banknot eleştirmenlerinden biri olan eski bakanlardan Charles Clarke ve Frank Field tarafından desteklendi.
Ancak Parlamento İşçi Partisi başkanlığını yürüten Tony Lloyd, hareket için “çok az destek” bulunduğunu ve bunun da “tarafsızlık” olarak nitelendirdiğini söyledi.
Mektubunda Bay Hoon ve Bayan Hewitt, partinin önderliğin üzerinde “derin bir şekilde bölündüğünü” ve bunun altı aydan daha kısa bir sürede İşçi genel seçim kampanyasını baltalamak için yapılmaması gereken konunun çözülmesi gerektiğini söyledi.
“Devam eden spekülasyon ve belirsizlik, muhaliflerimizin bizi dağınık ve dağılmış olarak tasvir etmesine izin veriyor” dediler.
“Güçlü davamızı seçmenlere yöneltme kabiliyetimize zarar veriyor, siyasi rakiplerimize kolay bir hedef veriyor.”
Bay Hoon ve Bayan Hewitt, oy pusulasında değişiklik olursa partinin arkasında olmak zorunda kalacağı için Bay Brown’un taraftarlarının planı geri alabilmeleri konusunda ısrar ettiler. “Bu bir deneme darbesi değil,” dedi Bayan Hewitt.
İşçi genel seçim geliştirme kuruluna başkanlık eden eski ev sekreteri David Blunkett, İşçi Milletvekillerini Bay Brown’un arkasına sokmaya çağırdı: “Gerçekte önemli olan şey, ülkedeki İşçi Partisi için destek oluşturması.”
Ancak, kamuoyunda birkaç ay boyunca liderliğin değişmesi yönünde çağrıda bulunan üst düzey Çalışma Grubu Üyesi Barry Sheerman, çağrıya destek çağrısında bulundu ve bunun Pazartesi günü yapılacak bir sonraki PLP toplantısında yapılması gerektiğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.