Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Pakistan ordusu yeni saldırıları durdurdu

  • Listed: 10 Ekim 2017 19:10

Description

Duyuru, muhtemelen Pakistan’ı askeri operasyonlarını Afganistan’daki koalisyon birliklerine sınır ötesi saldırı düzenleyen militanları hedeflemek için genişletmeye itti ABD için bir hayal kırıklığı olarak geliyor.
Washington, bu yıl ülkeye 30.000 asker daha göndermeye hazırlandığı için böyle bir harekatın Afganistan’daki başarısı için kritik olduğuna inanıyor.
Ancak ordu sözcüsü Maje General Athar Abbas tarafından yapılan açıklamalara göre Pakistan, yakın tarihte savaşını, Pakistan devletine karşı savaş açan militanların ötesine taşımak için baskı altına alınmayacak.
Abbas, Gates’le birlikte seyahat eden gazetecilere “Yıllarca konuşmuyoruz” dedi.
Yetkili, Pakistan’ın mevcut kazançları dengelemesi ve herhangi bir operasyonu genişletmeden önce “altı ay ila bir yılda” yapılması gerektiğini söyledi.
Pakistan ordusu, Pakistan’ın Taliban’ın yakınlarında, Ekim ortasında Afgan sınırındaki ana kalesine karşı büyük bir saldırı başlatarak 600’den fazla kişiyi öldüren misilleme şiddetine yol açtı.
ABD, Pakistan’ı sınır bölgelerini Afganistan’daki ABD kuvvetlerine saldırılar için güvenli bir ana üs olarak kullanan militanları almasını istiyor ancak Gates, evsahibine doğrudan basmayacağını söyledi.
Gates, “Bence yaklaşım tarzım onlara planlarının ne olduğunu sormaktır” diyen Gates, ABD’nin bu yıl Kuzey Waziristan sınır bölgesindeki militanlara karşı Pakistan askeri operasyonlarını genişletme planlarını duymuş olduğunu da sözlerine ekledi. “Onlarla birlikte olanları keşfetmek istiyorum”
Gates, Pakistan’ın militanlara karşı kendi şartları ve takvimiyle yaptığı askeri saldırıyı genişletmek için yer verilmesi gerektiğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.