Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Osborne’ın 30 milyar sterlin yatırım planı

  • Listed: 30 Mart 2018 22:27

Escort İlan Açıklaması

Şansölye George Osborne, durgun ekonomiye yeni bir soluk getirmeye çalıştığı sırada İngiltere’nin altyapısında 30 milyar avroluk bir yatırım programının planlarını hazırlıyor.
On yıl süren programın, karayolları, demiryolları ve yüksek hızlı genişbant ağının gelişimini finanse etmek için emeklilik fonlarından elde edilen 20 milyar sterlinlik özel yatırımla baş etmesi amaçlanıyor.
Hükümet, parayı altyapı projelerine yönlendirmek için fonların sahip olacağı yeni “yatırım platformunun” oluşturulmasıyla ilgili olarak emeklilik fonlarıyla bir mutabakat zaptı imzalamıştır.
Hükümetin güncellenen altyapı planının tüm detayları, Osborne tarafından, sonbaharda ekonomi hakkındaki açıklamasını Salı günü Avam Kamarasında yayınladığında açıklanacak.
BBC One’ın Andrew Marr Show’a şunları söyledi: “İngiliz emeklilik fonları İngilizlerin İngiliz altyapısındaki tasarruflarına yatırım yapmıyor. Şimdi bunu değiştireceğimizi umuyoruz. Yatırım yaptıklarını görecek büyük emeklilik fonlarıyla anlaşma imzaladık. İngiliz altyapısındaki İngiliz tasarrufları, artık borçtan ziyade tasarruf ve yatırıma dayalı bir ekonomi inşa ediyor. ”
Program için kamu finansmanı iki blokta gerçekleşecek – ilk 5 milyar dolar mevcut harcama gözden geçirme dönemini 2014-15’e kadar kapsayacak ve ülkenin çökmekte olan sınıflarını yeniden inşa etmek için yatırımı içerecek.
Şansölyenin, Hükümetin mevcut kamu harcamaları zarfına katılmadığını ve paranın tasarruftan bütçenin diğer alanlarına geleceğini söyleyeceği anlaşılmaktadır. Geriye kalan 5 milyar sterlin uzun vadeli yatırım projelerine 2015-16 döneminde başlayan bir sonraki harcama gözden geçirme dönemi için tahsis edilecektir.
Şansölye, ekonomik açıdan daha kötü bir tabloya karşı planlarını belirleyecek ve Bütçe Sorumluluk Ofisi bu yılki resmi büyüme tahminini ikinci kez% 1’e indirmeyi bekliyor.
Bay Osborne, İngiltere’nin borç dağını ele geçirmek için hala orijinal “A planı” stratejisine bağlı kaldığı konusunda ısrar ediyor.
Ancak eski başbakan yardımcısı Alistair Darling şöyle dedi: “Plan A yavaş ama emin bir şekilde geride bırakılıyor. Yeni planı aramak istediğiniz her ne olursa olsun, Haziran 2010’da belirttiği şeyden farklıdır – bu Rubicon özellikle geçti.”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.