Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Osborne iş kredisi planını açıkladı

  • Listed: 30 Mart 2018 22:05

Escort İlan Açıklaması

Başbakan George Osborne, hükümetin İngiltere’nin zorlu ekonomisini başlatmak amacıyla nakit parayla kapanan şirketlere 40 milyar sterlinlik bir kredinin altına girmeye hazır olduğunu söyledi.
Salı günü yaptığı önemli sonbahar açıklamasını sunmaya hazırlandığı için, Bay Osborne, ülkenin “son derece zor bir zaman” ile karşı karşıya olduğunu kabul etti ve büyümeyi tekrar kazanmak için “kutudaki her aracı” kullanmaya söz verdi.
Küçük ve orta büyüklükteki firmalar için borçlanma maliyetini düşürmeyi amaçlayan yeni Ulusal Kredi Garantisi Planı, iş liderleri tarafından önemli bir “ilk adım” olarak kabul edildi.
Ancak, Bütçe Sorumluluğu Bürosu’nun bu yılki büyüme tahminini sadece% 1 civarında ikinci bir kez düşürmesi beklenirken, İşçi durgun ekonomiyi yeniden canlandırmak için yeterli olmayacağını söyledi.
Bay Osborne, İngiltere’nin rekor borçlarıyla başa çıkmak için sözde “plan A” stratejisine bağlı kaldığını ve 2015 yılında yapılacak bir sonraki seçim döneminde yapısal açıkları ortadan kaldırmak için hedefine ulaşabileceğine “emin” olduğunu söyledi.
Ancak, dünya ekonomisini besleyen sorunların kamu maliyesi için bir “meydan okumayı” temsil ettiğini ve büyümeyi desteklemek için daha fazla eyleme ihtiyaç olduğunu kabul etti.
BBC1’in Andrew Marr Show’a verdiği demeçte, “Bununla birlikte, gelecekte ekonomik başarının temellerini atmamız gerekiyor” dedi. “Bu son derece zor bir zaman. Yavaşlayan bir ekonomimiz var, yavaşlayan bir dünya ekonomisi var, Avrupa’da bu mali kriz var. Bu çok zor ve tehlikeli bir durum. Avro bölgesinde düzensiz bir çöküşün büyük etkisi olacak. İngiltere’de. ”
Geçtiğimiz yıl harcamaları kısmak için alınan “zor kararlar” ın, denizaşırı yatırımcıların Birleşik Krallık’a borç vermeye istekli olduğu anlamına geldiğinden, Ulusal Kredi Garantisi Programını başlatmasının mümkün olduğunu söyledi.
Plan kapsamında Hükümet, bankaların ticari para piyasalarında borç almasını ve böylece daha ucuza borçlanmalarını sağlayacak. Bankalar daha sonra düşük faiz oranları şeklinde borç verdikleri firmalara tasarruf edebilecekler.
Ancak, gölge şansölyesi Ed Balls, Bay Osborne’un açık azaltma planının “insanları korku ve kızgın” bırakan “felaketle yanlış bir karar” olduğunu açık bir şekilde belirtti. “Bu, iyileşmeyi kesen kararlarıydı. Eğer bizi daha dengeli bir plana götürürse, onu destekleyeceğiz. Eğer yapmazsa, bunun büyüme, iş ve açık azaltma için ne anlama geleceği konusunda çok korkuyorum. “dedi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.