Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ordu öğrencileri 4 milyon sterlin kesim karşısına çıkacak

  • Listed: 11 Ekim 2017 15:15

Description

Yıllık toplam bütçesinin 37bilyon TL olan Savunma Bakanlığı, Ordu Kadet Gücü’nün hafta sonu eğitimi için ekibi çekti.
Hareket, Hükümet, Kara Ordusu için 20 milyon poundluk eğitim kesintileri yüzünden utanç verici bir U dönüşüne zorlamasından sadece birkaç hafta sonra geldi. Eleştirmenler, son kesintilerin paralel Beyazhall finansman durumunu ortaya çıkardığını söyledi. Öğrenciler, Londra’daki geçit töreni ve Kraliçe’nin ev sahipliği yaptığı bir bahçe partisi ile gelecek yıl 150. yılını kutlamayı planlıyordu.
Savunma Bakanı Kevan Jones, önümüzdeki Nisan ayına kadar eğitmenler için hafta sonu eğitim ödemelerinin kesilmesi kararını savundu. Yetkili, “Harp öğrencilerinin Ordunun ve toplumun genel olarak uzun vadeli geleceğine yaptıkları katkıyı tam olarak takdir ediyoruz” dedi. “Ancak zorlu seçimler yapılmalıdır. Odak noktamız Afganistan’dır ve öğrenciler bu çabaya doğrudan katkıda bulunmamaktadır. ”

    Kombine Görev Gücü, öğrencileri esasen bağımsız okullarda eğitirken, Ordu Görev Gücü, her kesimden 13-18 yaşları arasında açıktır. İngiltere’deki en eski gençlik örgütlerinden birisi, binlerce sorunlu genç yaşantısının etrafında dönmekle alakalı.
Genç işçi Shaun Bailey, batı Londra mülkündeki yanlış kalabalığa düştükten sonra annesi tarafından gönderildi. O şimdi aday bir Tory parlamento üyesi ve MoD’nin kararını eleştiriyor. “Bu kuruş sıkışması” dedi. “Fakat biz ulus olarak biz kırık. Bazı önemli satın alma projelerimiz bu kadar kötü yönetilmemiş olsaydı belki sosyal açıdan önemli bir şey kesmek zorunda kalmazdık “dedi.
Akşamları ücretsiz olarak vazgeçen 8.500 eğitmen, haftasonu çalışması için £ 55 ödediklerini belirtirken, şu an 1.000 öğretmen açığı bulunmaktadır.

    Eğitmenler, zamanları için mütevazı geri ödemelerin kesilmesine neden olarak daha fazla bırakılmasına yol açabileceğini söylemişti.
Gölge Savunma Sekreteri Liam Fox, “Bu üzücü durum, MoD’nin gerçekten ne kadar az kaynak gösterildiğini gösteriyor” dedi.
MoD’nin bir sözcüsü, öğretim üyelerinin ücret dondurmadan ne kadar devam edeceğini umduğunu söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.