Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Opera’nın 2010’un önemli olayları

  • Listed: 9 Ekim 2017 19:10

Description

21. yüzyılın ikinci on yılına girerken, İngiltere’deki opera her zamankinden daha sağlıklı görünüyor. Covent Garden, Glyndebourne ve The Coliseum’daki İngiliz Ulusal Operasında muhteşem prodüksiyonlardan beklediğimiz ihtişam dışında pek çok küçük şirket 2010 için cazip programlar açıkladı.
Madam Butterfly’ın 200. performansını kutlayan Gal Ulusal Opera (www.wno.org.uk) her zaman popüler Tosca ve Carmen’i sergileyecek ve aynı zamanda Mozart’ın Seraglio’dan Kaçırılmasını ilginç bir yeni üretim sunacak, Orient Express’te gerçekleştirilen eylemle.
Haziran ve Temmuz’da Hampshire’taki Grange Park Opera (www.grangeparkopera.co.uk), Puccini’nin Tosca ve Madam Kelebeği, Strauss’un Capriccio ve Prokofiev’in keyifli, pandomim benzeri üç portakal için aşk sunacak, Oxford yakınlarındaki Garsington House (www.garsingtonopera) .org) aynı aylarda Rossini’nin Armida, Mozart’ın Le Nozze di Figaro ve Britten’in Bir Yaz Gecesi Rüyası’nın çeşitli ve iddialı programını sunuyor.

    Ancak Covent Garden, Glyndebourne ve ENO’nun büyük üç şirketi en büyük muameleleri sağlayacaktır. Covent Garden takvimindeki mücevher, Placido Domingo’yu içeren iki kişidir. Mart ayında muhteşem tenor sesi, Temmuz ayında Verdi’nin Simon Boccanegra unvan rolünde bir bariton olarak görünecek olan Handel’in Tamerlano’sunda duyulacak.
Boksörler ağırlık bölgeleri arasında büyük gürültü patırıksızca hareket edebilir, ancak opera şarkıcıları sesli aralığı değiştirmek için çok daha büyük bir mücadeledir. Domingo’nun Royal Opera House baritonu, Verdi’de ilk bilet olarak şehirde en sıcak bilet olacak.
Royal Opera programının diğer önemli noktaları arasında, Mozart’ın Così Fan Tutte ve Le Nozze Di Figaro’nun yeniden canlandırmaları ve Janácek’in popüler hayvan fantazisi The Cunning Little Vixen (muhtemelen bir gazete karikatür şeridinden esinlenilen tek büyük opera) ve Verdi’nin La Traviata, muhteşem Rumen soprano Angela Gheorghiu ile birlikte Temmuz ayında. David McVicar’ın yönettiği Verdi’nin Aida’sının yeni bir üretimini sabırsızlıkla bekleyebiliriz. Bütün bu prodüksiyonların ayrıntıları www.roh.org.uk adresinde bulunabilir.

    The Coliseum’daki İngiliz Ulusal Operası Şubat ayında Şubat ayında Donizetti’nin, sevgi, aile içi çatışmalar, delilik ve cinayet masalı Lucia Di Lammermoor’dan başlayarak ve çok eskilere dayanan The Elixir Of Love ile devam eden iki eseriyle başladı. Jonathan Miller’ın yeni bir prodüksiyonu.
Miller, hareketi 19. yüzyıl İtalya’sından 20. yüzyılın ortalarına doğru Amerika’ya taşıdı. Çok eğlenceli olabilir. Bununla birlikte, daha geleneksel sahneleme aşıkları Tosca’yı Mayıs ayında tercih edebilir. Ayrıntılar www.eno.org adresinde
Glyndebourne’da, Sussex kırsalında, Mozart’ın Così Fan Tutte ve Don Giovanni’nin yanı sıra şirketin Britten’in Billy Budd’ın ilk üretimi için pastoral bir ortam sağlanmaktadır. Ayrıntılar www.glyndebourne.com adresinde

    Son olarak, Kraliyet Opera Binası’nın Manchester’daki Lowry’ye operasyonlarını genişletmesi için planların ilerlediğini duymak güzel. İlk üretimin 2015 yılına kadar görülmesi pek mümkün görünmüyor ancak beklemeye değer.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.