Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

‘Ölmekte olan nefes adlı zehirli’

  • Listed: 10 Ekim 2017 02:30

Description

Ancak planı, ölmekte olan nefesiyle katilini seçtiğinde yanlış gitti, jüri duydu.
44 yaşındaki Lakhvir Kaur Singh, evlilikten iki hafta önce çiftin yiyeceklerini zehirli Hint bitkisi ile çırptığı iddia ediliyor.
Lucky takma adı olan eski sevgilisi Lakhvinder Cheema (39 yaşında), zehir tarafından felce uğradı ve hastaneye ulaştıktan kısa bir süre sonra öldü.
Mahkemeye verdiği demeçte “zehirlenmesinin bedende hızla dolmasına neden olan saldırılarda bulunulduğu” gerekçesiyle öldüğü bildirildi. Bir saatten az bir sürede kollarından ve bacaklarından kaybetti, sonra görme ve kalp kan basıncı düştükçe başarısızlıkla sonuçlandı.
Ancak eski Bailey’e söylediği gibi, zehirlediği yiyecekleri yediğinde birkaç hafta önce benzer belirtilere sahip olduğunu fark ettikten sonra geçen ay 28 Ocak tarihinde ölen nefesini nefes nefese bir katil olarak katletmek için katletti.

    O’nun nişanlısı Gurjeet Choough (22 yaşında) aynı semptomlara maruz kaldığını ve daha az yemek yediğini ancak hayatta kaldığını iddia etti.
Cinayeti reddeden Singh, cinayete teşebbüs etti ve daha erken bir tarihte Bay Cheema’nın öldürülmesine teşebbüs edildi ve üç çocuğu ile evli olmasına rağmen onunla 15 yıllık bir ilişki yaşadı.
Ancak geçen sene Sevgililer Günü’nde evleneceği Miss Choough ile tanıştığında olayı sona erdi. Mahkeme, Singh’i onları “kıskançlık, öfke ve intikam” dan zehirlediği söylendi.
Bilim adamları, İngiltere’de wolfsbane veya monkshood olarak bilinen bitki aconitum ferox’tan Bay Cheema’nın ölümünün nedenini “aşırı toksik” aconit olarak tespit ettiler.

    Polis zehri ihtiva eden iki çaydanlık torbayı Singh’ın ceketinde ve Southall, batı Londra’daki evinde bir çantada buldu. Savcı Edward Brown QC, Bay Cheema’nın son anlarını şöyle anlatıyor: “Şimdiye kadar zehir tarafından olduğu gibi felç olmasına rağmen, tıp personeline eski sevgilisinin yiyeceğine zehir koyduğuna inandığını söyleyebildi.
“Şanslı, çok fazla yemek yemiş olduğunu ama Gurjeet’in çok fazla tüketmediğini söyleyebildi.
“Açıkçası, durumuna neden olanın ne olduğunu anladı.”
Bayan Choough tavuk köri pişirmiş ve artıklar Bay Cheema’nın Southall evindeki buzdolabına yerleştirilmişti. Düzenli ziyaretçisi olan Singh, evdeki diğer üç kişi tarafından mutfağa gidip doğrudan buzdolabına geldi.

    Mahkeme gıda kutusunu çıkardığını duydu, mikrodalgaya yakın bir noktaya götürdü. Brown jüriye “Konteyner ile yaptığı şey onlardan gizlendi” dedi.
“Terk ettiği zaman, sanık ölümcül aconit zehirini bu köriye yerleştirmişti.”
Masum bir Bayan Choough daha sonra yemek ısındı.
Bay Brown, Singh’in yiyecekleri kurcalamamış olduğunu polise bildirdiğini söyledi.
Evinde bulunan maddelerin cilt şikayetinde olduğunu söyledi. Duruşma devam ediyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.