Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Öğretmenler oyun alanında kavgaları durdurmamaları konusunda uyardı

  • Listed: 10 Ekim 2017 22:05

Description

Hareket, 58 yaşında bir öğretmenin, özel bir okuldaki iki çocuk arasında müdahale edince, yanlışlıkla ağzına vurulduktan altı ay sonra geldi.
İskoç Orta Öğretim Öğretmenleri Birliği, İskoçya’daki 8 bin 500 üyesine benzer durumlarda adım atmadan önce dikkatli düşünmelerini tavsiye ediyor.
Sendika, Glasgow Kent Konseyi’nin yaralı öğretmenin diş ameliyatını bitirmesi için izin almayı reddettiğinde “son samanın” geldiğini söyledi – ki bugüne kadar £ 2,500 civarında maliyete sahipti.
Gölge Çocuk, Okul ve Beceri Bakanı Liz Smith MSP, dün gece belediye başkanını sorun yaratanlara “pandering” ve disiplini zayıflatmakla suçladı.
O, “Bu kararın, İskoçya’daki birçok okulda okul disiplini geliştirmek için acil bir ihtiyaç olduğu konusunda endişe vericidir.

    “Öğretmenlere ve öğretmenlere, haksız yere eğilmeye gelince, sıkı ve adil davranmak mesleki yükümlülüğüne inanan öğretmenlere ve öğretmenlere hiçbir şey yapmayacaktır.
“Ebeveynler, bir kavga çıkınca öğretmenlerin müdahale etmekte isteksiz hissettikleri gerçeğinden öfkelenir.
Diyerek şöyle devam etti: “Okullarımızda disiplini artırmak için radikal önlemlere ihtiyacımız var, sorun çıkarmaya çalışanlara meydan okumam.”
Bayan Smith, Tutumlu Öğrencilerin özel yardım almak üzere taşınacakları İkinci Şans Merkezlerinde Ayrı sınıflar planladığını ve iyi davrandıkları öğrencilerin öğrenmeye devam edebildiğini söyledi.
O da ekledi: “Böyle radikal önlemleri görene kadar SNP okullarımızı yenileyecek” dedi.

    Birlik liderleri, olayda yaralanan öğretmen için tazminat ödemeye çalışmak için yasal işlem yapmayı düşünüyor.
Sendika genel sekreteri Ann Ballinger, “Orijinal önerimiz, konseyle olan normal prosedüre geçmesiydi. Yanıt belediye başkanının sorumluluğu olmadığını söyleyince şaşkına döndük. İhmalkar olmadıklarını söylediler.
“Üyelerimiz, konseyin ihmalkar olduğunu iddia etmediler.
“Görevleri süresince devam eden bir yaralanma oldu. Herhangi bir normal öğretmen başka bir öğretmenin aynı şeyi yapmasını bekler.
“Şu an yasal avenue olup olmadığını belirlemek için avukatlarımızla konuşuyoruz.

    “Bizim için nihai saman, söz konusu bayan takip ameliyatına ihtiyaç duyduğu zamandı – ve zamanının kapanmasına zamanında söylenmedi.”
Birliğin tavsiyesi, boğazlar daha sonra ülke çapında gidecek olan Glasgow’da bir hafta içinde gönderilecek.
Bayan Ballinger, “Öğretmenlere çok dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz. İşverenin mali açıdan onları desteklemeyebileceğinin farkında olmalılar. ”
Glasgow Belediye Meclisi’nden bir sözcü, “Tüm iddialar, münhasır esaları üzerine değerlendiriliyor.
“Personele, kendi güvenliğini göz önüne getirmek ve belirli bir durumda kendilerini riske atmamak veya herhangi bir tehlike oluşturmamak için tavsiyeler verilir.

    “Personelimizin güvenliğini çok ciddiye alıyoruz.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.