Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ocak ayında konut fiyatları% 1.2 arttı

  • Listed: 11 Ekim 2017 05:20

Description

Arz ve talep arasındaki devam eden dengesizlik, aralık ayının dokuzuncu ayında mülk değerini yükseltti ve ortalama İngiltere evinin maliyeti £ 163.481 – Ocak 2009’dan% 8.6 daha fazla kaldı.
Nationwide, piyasanın mevcut gücünün, yıllık konut fiyat enflasyonunun Mayıs 2007’den bu yana ilk kez iki basamaklı hanelere ulaşacağını öne sürdüğünü açıkladı.
Tapu Dairesi ayrıca, bugün İngiltere ve Galler’de yıllık fiyat artışının Mayıs 2008’den bu yana ilk defa Aralık ayında olumlu döndüğünü gösteren rakamlar açıkladı.
Aralık ayında görülen% 0.5’lik artışın iki katı olan Nationwide tarafından bildirilen artışın gücü, grubun Ağustos ayından bu yana fiyatların yükselişte olan aylık fiyat oranının kademeli olarak yavaşladığını bildirdiği için sürpriz oldu.
Ancak Nationwide, bir aylık rakamların çok fazla okumasına karşı uyarıda bulundu ve üç aylık-üç aylık değişimin, genel olarak pazar eğilimlerinin daha yumuşak bir göstergesi olarak görüldüğünü ve Ocak ayında% 2.1’den% 2.3’e düştüğünü söyledi .
Arazi Kayıt Defteri rakamları ayrıca Aralık ayında, geçen yıla göre en düşük aylık artışın, Aralık ayında 12 ay boyunca düşen fiyatların ilk yükselişi olan% 0.1 arttığını gösterdi.
İngiltere Başkanı ve İngiltere’nin Avrupa ekonomisti Howard Archer, “Ülke çapında yapılan veriler, konut fiyatlarının 2010’da bazı ivme ile başladığını ve en azından kısa vadede daha da artması muhtemel olduğunu gösteriyor.
“Bununla birlikte, şüpheler, 2009’un başından bu yana görülen yükselişlerin, elverişli ekonomik ortamdan ve yine de göreceli olarak sıkı kredi koşullarından uzak olduğu düşünüldüğünde sürdürülemeyeceği yönündedir.2010’da konut fiyatlarında ılımlı bir nüksin muhtemel olduğu düşünülmektedir onlar aslında bir bütün olarak yıl boyunca aslında düz olabilirler. ”
İngiltere’nin tüm bölgelerinde Aralık ayında, sırasıyla% 1.3 ve% 1.4 oranında düşen Güney Batı ve Kuzey Batı haricinde fiyat artışı kaydedilirken, Galler’de% 2 oranında düşüş yaşandı. Kuzeydoğu ve Batı Midlands% 1.9’luk en büyük artışla Londra’daki fiyatların% 1.5 yükseldiğini gördü.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.