Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Obituary: Dulcie Grey, Film ve sahne oyuncusu, Born: 20 Kasım 1915, Öldü: 15 Kasım,

  • Listed: 30 Mart 2018 18:53

Escort İlan Açıklaması

60’tan fazla sahne yapımında ve My Brother Jonathan ve The Glass Mountain gibi sayısız filmde yer aldılar.
Yine de Shakespeare’den sabunlara kadar her şeyi yapan çok yönlü bir yıldız şöyle demişti: “Oyunculuk tamamen maviden çıktı ama çok geçmeden benim için de çok önemliydi, aslında ikimize de.”
Pek çok gösteri evliliğinin boşanma ile sonuçlandığı göz önüne alındığında, Gray ve Denison 60 yıllık birlikteliklerinin mutluluğu için tanınmışlardı ve eleştirmenler birbirlerine karşı daha az çalışmış olsalar bile kariyerleri için daha iyi olacağını söyleyen eleştirilere rağmen En iyi performanslarını bir araya getirdi.
“Herkes nasıl uzun zamandır birlikte kalmayı başardığımızı soruyordu ve bence her zaman arkadaşlarımızın en iyisiydi.
Gray, “Aynı çevreyi sevdik ve aynı mizah anlayışımız vardı, bu yüzden çoğu zaman birlikte çalışmış olsak da, birbirimizden hiç sıkılmadık” diye açıklıyor Gray.

    Kuala Lumpur’da doğan Gray üç yaşında İngiltere’ye geldi ve yatılı okula gönderildi. Annesini 14 yaşına kadar sadece üç kez gördü.
Daha sonra Malezya’daki ailesine geri döndü, ancak yaşam tarzıyla başa çıkmayı zorlaştı ve sonunda evden kaçarak ormanda bir okul metresi haline geldi.
Bir yıl sonra Britanya’ya döndü ve sanat okuluna burs kazandı.
Bu işe yaramadığında, gelecekteki kocasıyla tanıştığı ve hayatında aradığını keşfettiği Webber Douglas drama okulunda bir yer aldı.
Denison için, ilk bakışta sevgiydi, ama o zamanlar Grey başka biriyle ilgiliydi “ve çok iyi arkadaş olduktan sonra biraz daha zaman aldım”. Çift, sonunda 29 Nisan 1939’da evlendi.

    Üç yıl sonra Gray, West End’in ilk çıkışını Richard Attenborough’yla birlikte The Little Foxes’da yaptı.
Bir Büyük Şövalye ve Kibar Olmanın Önemi de dahil olmak üzere çok sayıda sahne yapımında yer almaya devam etti.
Göreceli olarak başarılı bir ekran kariyerine sahip olmasına rağmen, hiçbir zaman lider bir kadın olmamış ve Rumpole ve Kate Drama’yı oynadığı deniz drama dizisi Howards ‘Way gibi televizyon şovlarında daha büyük bir hayran kitlesi bulmuştur.
Aynı zamanda oyunculuk yapan Gray de verimli bir yazar ve kelebekler konusunda bir uzmandı.
Her ikisi de 1983’te CBE’leri ödüllendiren çiftin hiç çocuğu yoktu. Denison’un 1998’deki ölümünün ardından, The Ladykillers ve The Lady Vanishes’in uyarlamaları içinde görünmesi için Gray sahneye geri döndü.

    Londra’nın batısında aktörler için Denville Hall yerleşim evinde bronşiyal pnömoniden öldü.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.