Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Obama bankalara karşı savaş açtı

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:50

Description

Beyaz Saray’da konuşan Obama, “Bu işi bitirmek zorundayız, bu millet kavga etmek istiyorsa, sahip olmak için hazır bir dövüştür” dedi.
Ana Caddeyi terk ettiği için algıladığı şey, Başkan’tan Wall Street’e gönderilen sert, popülist bir dersdi.
Obama, hükümetin, büyük finansal kurumların boyutunu ve karmaşıklığını ve aynı zamanda yüksek riskli ticaret yapma yeteneklerini sınırlama yetkisine sahip olması gerektiğini söyledi.
Bankaların, bu ticaret işlemlerini düzenli bankacılık hizmetlerine tanınan korumayla yürütebildikleri uygun olmadığına dikkat çekti.
Obama şunları söyledi: “Amerikan mükelleflerini ve Amerikan ekonomisini gelecekteki krizlerden koruyacak sağduyu reformları yapmak zorundayız, çünkü finansal sistem bugün bir yıl önce olduğundan çok daha güçlü olmasına rağmen, hala aynı kurallar çerçevesinde faaliyet göstermektedir. yakın çöküşe yol açtı. ”
Bildiri için Obama’ya katılmak, eski Federal Reserve başkanının başkanlık Ekonomik İyileşme Danışma Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Paul Volcker ve Cumhuriyetçi Başkan George W Bush’un Menkul Kıymetler ve Değişim Komisyonu başkanı William Donaldson’dan oluşuyordu. Hem Volcker hem de Donaldson, bankalar üzerinde daha güçlü kısıtlamaları savundu.
Mali kuralların gözden geçirilmesi, Obama’nın yasama gündeminde Demokratların Salı günkü Massachusetts Senatosu yarışında yıkıcı zarar sonrasında hala canlı görünen bir konudur.
Beyaz Saray, Obama’nın her revizyonun bir parçası olarak bağımsız bir tüketici mali koruma ajansı talebini yeniliyor. Senato’nun en önemli noktalarından biri; Temsilciler Meclisi zaten kendi versiyonunu geçti.
Obama’nın yeni önerisi, ticari bankaların spekülasyonlarını sınırlamayı ve finansal kurumları o kadar büyük tutmamak ki ekonomik sistem için bir risk oluşturuyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.