Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

NHS Trust hasta kayıtlarını yok etti

  • Listed: 31 Mart 2018 00:34

Escort İlan Açıklaması

Bilgi bekçisi, bir NHS Trust’ın yanlışlıkla 10.000 arşiv kaydı olduğunu ve üç ay boyunca hatasını fark etmediğini söyledi.
Özel bir depolama alanında tutulması gereken Dartford ve Gravesham NHS Trust kayıtları, alan yetersizliği nedeniyle bir boşaltma odasına konuldu ve geçen yıl 28 Aralık ile 31 Aralık tarihleri ​​arasında, Bilgi Komisyonu Ofisi (ICO) tarafından yanlışlıkla tahrip edildi. ) dedim.
Kayıtların kaçının eski hastaların kişisel detaylarını içerdiği bilinmemektedir, ancak bazılarının önceki tedavileriyle ilgili bazı isimler, adresler ve sınırlı miktarda tıbbi bilgi bulunmaktadır.
Ancak güven, kayıplarla hastalara hiçbir klinik risk oluşturmadığını söyledi.
ICO’nun yürütme organı başkanı Sally Anne Poole şunları söyledi: “Kaybedilen bilgilerin çoğunluğu birkaç yaşında olmasına rağmen sadece arşiv amaçlı tutuluyor olsa da, güvende kalmamaya dair bir mazeret yok.
“Hastane kayıtların güvenli bir alanda yapılmasını sağlamalıydı – ve yerinde yeterli denetim yolları vardı, bu bilgilerin her zaman nerede olduğunu izleyebileceklerdi.”
ICO, güvencenin, personelinin veri koruma politikaları ve prosedürlerinden haberdar edilmesini ve bunların nasıl takip edileceğine dair uygun eğitim almaları için bir taahhütte bulunduğunu belirtti.
Bilgi Komiseri Christopher Graham, Temmuz ayında, hastaların kişisel bilgilerinin güvenliğini sağlamak için sağlık hizmetinde bir kültür değişikliğine ihtiyaç duyulduğu konusunda uyardı.
En hassas kişisel verilerin güvenliği, NHS bünyesinde “sistemik bir sorun” olarak kalmaya devam ettiğini söyledi.
Bilgiyi güvende tutmak için politikalar ve prosedürler zaten yürürlükte olabilir, ancak onlar yerde personel tarafından takip edilmiyor, diye ekledi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.