Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Nefret vaazları üzerine Kütüphane yasağı

  • Listed: 10 Ekim 2017 05:10

Description

Londra’nın doğusundaki Müslüman liderliğindeki Tower Hamlets Council, patronlarına, çalışmalarını saklamış olan sermayenin tek otoritesi olmasını haklı çıkarmalarını istediğimizden sonra 258 “konuşan kitap” kasetlerini kaldırdı.
Şeritler, Detroit bombacısı Ömer Abdulmutallab’ın tartışmalı Doğu Londra Camii’nde taptığı yerden birkaç yüz metre uzaklıktaki Whitechapel’deki konseyin ana kütüphanesinden ödünç alındı.
Yemen’deki üssündeki mesajlarını kaydeden Amerikalı Awlaki, 23 yaşındaki ruhani danışmanı ve kendisini masum sivilleri öldürmeye teşvik eden kişi olarak seçildi.
“Peygamberlerin Hayatları”, “Muhammed’in Hayatı” ve “Ahiret” konulu vaazları, İngiltere’de bir dizi şehitlik ödülünü verdikten sonra birkaç ay sonra 2004’te meclis kütüphanesi yöneticileri tarafından emredildi.

    Geçtiğimiz Perşembe günü, Tower Hamlets kasetlerinin yarısından fazlası borçlandı.
Ancak Cuma günü yapılan açıklamada, konsey şunları söyledi: “İlçede, ‘Nefret Yeri Yok’ sözü, topluluk uyumu teşvik konusundaki kararlılığımız ve raflarımızda olanı incelemek için devam eden çalışmalarımızın bir parçası olarak, tüm başlıkları ilçenin Fikir Mağazaları ve kütüphaneleri. ”
Bununla birlikte, Birleşik Krallık’tan men edilen 38 yaşındaki Awlaki, İngiliz Müslüman gençlerin sert hatları bölümleri arasında popüler, çünkü esasen İngilizce onun ilk dili.
2006 yılında Yemen makamları tarafından tutuklandı ve bir yıl boyunca suçsuz hapse girdi; dünya çapındaki Müslüman tutsaklar için savaşma kararını derinleştiren bir deneyim.

    2008’de üç ay önce Londra’nın güneybatısında Wandsworth Civic Center’da bir platform düzenlendi ve dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara cihada çıkması için çağrıda bulunduğu Yeni Yıl Günü’nde Doğu Londra Camii’nde konuştu. Guantanamo Körfezi’ndeki “kutsanmış” tutsakları serbest bırakmak için.
Cageprisoners kampanyası grubunun düzenlediği etkinlikte “Kardeşlerimiz için cihad yapmalıyız ve bir melek sizin için aynı cihadını yapacaktır” dedi.
“Kendimize fayda sağlayacağız. Elimizden geldiğince yardım etmeliyiz.
“Barın arkasındaki kardeşlerimize karşı sorumluluk sahibiyiz. Tutukluların serbest bırakılması, açık ve tamamlayıcı bir emirdir “dedi.

    Geçtiğimiz yıl, Kensington ve Chelsea’deki yetkililer, Londra’nın merkezindeki belediye binasında gerçekleşecek başka bir yayın yapmayı yasaklamışlardı.
Bununla birlikte, vaaz binlerce takipçinin izlediği internette serbestçe bulunur.
İçinde, Londra’nın güneydoğusundaki Belmarsh yüksek güvenlikli hapishanedeki Müslüman mahpusların, şimdiki Ebu Hamza evinin “kardeşler” tarafından aşağılanmasına izin verildiğini belirtti.
Ayrıca izleyicilere hapishaneden korkmamalarını söylüyor çünkü “tefekkür” için bir yer ve nerede Allah’a daha yakınlaşıyorlar.
Bir başka yayınta, destekçilerine Peygamber Efendimizin erken deneyimlerinden ders almaları ve saldırmadan önce uyarı vermeleri gerekmediğinin farkında olduklarını söyledi.

    Tower Hamlets’deki yasak, Britanya ve Amerikan istihbarat daireleri arasında, MI5’in Abdulmutallab’ın Awlaki’ye olan bağlantıları hakkında hangi bilgilere verdiği bilgiye dayanan önemli bir sahne arkası demleyicisi olarak geliyor.
Bir istihbarat kaynağı şunları söyledi: “Zaman zaman Awlaki’nin Usame bin Ladin için yeni işe alımı sağlamaya çalışarak İngiltere’deki Müslüman cemaat çevresinde ‘sanal gezi’ yaptığından oldukça emindik.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.