Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Nazi kampı koruma sondaları yeniden açıldı

  • Listed: 31 Mart 2018 00:57

Escort İlan Açıklaması

Alman savcıları, eski Nazi ölüm kampı gardiyanlarına ve şimdi emekli ABD’li araba işçisi John Demjanjuk’un mahk conmiyetine dayanarak yeni bir emsalle suçlanabilecek olan yüzlerce uyuşmaz soruşturmayı yeniden başlattılar.
Tüm şüphelilerin ileri yaşlarına bakıldığında – en gençleri 80’lerinde – Nazi savaş suçlarını soruşturmaya adanmış Alman savcılarının başı, yetkililerin Demjanjuk temyiz sürecinin bitmesine kadar beklemediklerini söyledi.
Savcı Kurt Schrimm, “Çok fazla beklemek istemiyoruz, bu yüzden soruşturmalarımıza başladık.” Dedi.
Bu arada, Simon Wiesenthal Centre’ın kıdemli Nazi-avcısı Efraim Zuroff, önümüzdeki iki ay içinde, kalan Nazi savaş suçlularını takip etmek için Operasyon Son Şansının bir halefi olarak yeni bir kampanya başlatılacağını söyledi.
Demjanjuk mahkumiyetinin, geçmişte asla düşünemeyeceği kovuşturmalara kapı açtığını söyledi. “Çok ilginç bir son bölüm olabilir” dedi. “Bu, bu geç tarihte bile muazzam etkilere sahiptir.”
91 yaşındaki Demjanjuk, yargılanmak üzere 2009 yılında ABD’den Almanya’ya sürüldü. Nazi işgali altındaki Polonya’daki Sobibor ölüm kampında bir gardiyan olarak görev yapmak için 28.060 Mayıs cinayeti alayı sayıldı.
Savcıların, Nazi dönemindeki bir vakayı, şüphelinin belirli bir cinayete katılmış olduğuna dair doğrudan bir kanıt olmadan, ilk kez mahk conm edebilecekleri ilk defa oldu.
Demjanjuk’u yargılamak için, Münih savcıları, Sobibor gibi bir kampta bir muhafız olduğunu kanıtlayabileceklerini iddia ettiler – sadece imha amacı için kurulmuş – Nazi’ye ait makinenin bir parçası olarak onu cinayet aksesuarı için mahkum etmek yeterliydi. yıkım.
18 aylık tanıklıktan sonra, bir Münih mahkemesi kabul etti ve Demjanjuk’u suçlu buldu ve beş yıl hapis cezasına çarptırdı. Muhafız olarak görev yapmayı reddeden Demjanjuk, temyiz edilmesini beklediği sırada, Almanya’nın güneyinde özgür ve yaşıyor.
Bay Schrimm, ofisinin diğerlerinin Demjanjuk ile aynı kategoriye girip giremeyeceğini görmek için tüm dosyalarını gözden geçirdiğini söyledi. Tam bir rakam veremedi, ancak muhtemelen hayatta ve yargılanabilecek, Almanya’da ve yurt dışında yaşayan 1000’den az olası şüphelinin olabileceğini söyledi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.