Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Nasa, yeni astronot dalgası arıyor

  • Listed: 30 Mart 2018 17:44

Escort İlan Açıklaması

Nasa, başarılı adaylar için uygun bir uzay gemisine sahip olmamasına rağmen yeni astronotlar için işe alım sürüşü başlattı.
Uzay ajansı yeni bir astronot arayışına başladığında Nasa uçuş ekibi operasyon direktörü Janet Kavandi’ye söz verdiği için “deneyim beklemeye değer” dedi.
Uzay mekiği filosunun emekli olmasıyla pek çok uçuş olacak. Her yıl bir avuç astronot, Uluslararası Uzay İstasyonuna bir Rus Soyuz uzay gemisinde başlıyor ama yaklaşık üç ila beş yıl içinde, Nasa Amerikan yapımı ticari roketler üzerinde geziler için ödeme yapmayı umuyor.
Ve nihayetinde Nasa, bir devlete ait Orion kapsülüne astronotları bir asteroid veya hatta Mars’a uçmayı umuyor, ancak bu öncü geziler on yıldan fazla bir süredir.
Uzay ajansından ayrılan kıdemli astronotlarla, Kavandi, Nasa’nın Eylül ayında işaret ettiği Ulusal Araştırma Konseyi raporunda yeterli astronotun olmayacağından korktuğunu söyledi.
Nasa’nın yaklaşık 55 astronot ihtiyacı var ve bu ayda dokuz yeni mezun olan yeni bir sınıfla, astronot bordrosu 58’e çıktı. Bu yeni astronotlardan biri 2013 yılına kadar uzay istasyonuna uçulacak.
“Hizmet vermeye hazırız; devam etmeye hazırız”, yeni astronot Serena Aunon Nasa genel merkezinde söyledi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.