Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Moskova polisi ile oylama demoları oy

  • Listed: 25 Mart 2018 22:11

Escort İlan Açıklaması

Rusya’nın parlamento seçimlerinde yapılan oylamalara karşı protesto gösterilerinin ikinci gününü yapmaya çalışan göstericiler Moskova’da polisle çatıştılar.
Yüzlerce polis memuru Triumphal Meydanı’nı kapattı, ardından yaklaşık 100 göstericinin peşine düştü, bazılarını yakaladı ve polis araçlarına fırlattı.
Başbakan Vladimir Putin ‘in Birleşik Rusya partisi Pazar günkü seçimlerde destek konusunda önemli bir düşüş yaşadı, ancak parlamentoda hala çoğunluğu olacak. Muhalifler, sulandırılmış zaferin devasa sahtekarlıktan kaynaklandığını söylüyorlar.
Komşu Litvanya’da, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton tekrar Rus seçimini eleştirdi ve oylama dolandırıcılığına ilişkin yaygın raporların soruşturulması çağrısında bulundu.
Bazı Moskova göstericileri “Putin bir hırsız ve hırsız!” Diye bağırdı. Hem iddia edilen seçim sahtekarlığına hem de Rusya’nın endemik yolsuzluğun başlıca nedenlerinden biri olduğu yönündeki yaygın şikayete atıfta bulunuyor.
Gözaltına alınanlar arasında ünlü radikal Eduard Limonov ve ünlü insan hakları grubu Memorial’ın başkanı Oleg Orlov ile birlikte liberal muhalefetin lideri Boris Nemtsov da vardı.
Birleşik Rusya’nın gençlik kanadı Genç Muhafızları’nın amblemleri ile yüzlerce genç, meydanın eteklerinde toplandı ve “Putin zaferi!” Büyük kalabalıklar da St Petersburg’da bir meydanda, sayıca fazla polis topladı.
Neredeyse bütün ön sonuçlara göre, Birleşik Rusya Pazar günkü oyların% 50’sinden biraz daha azını kazandı. Bu, partiye meclisin alt meclisi olan Devlet Duması’nda mutlak çoğunluk verse de, partinin üçte iki çoğunluğa sahip olduğu ve seçimin anayasaya itiraz edilemeyecek kadar büyük bir çoğunluğa sahip olduğu 2007 seçimlerinden önemli ölçüde düşüyor.
Ancak Pazar günkü seçim sonuçları, Putin’in otoriter adımı ve Rusya ‘da resmi yolsuzlukla kamuoyunun yorgunluğunu yansıtıyor ve önümüzdeki Mart ayında yapılacak seçimlerde cumhurbaşkanlığına dönmesinin beklendiği kadar sorunsuz olamayacağına işaret ediyor.
Bu arada Putin, partisinin Pazar günü yapılan parlamento seçimlerindeki sandalye sayısını azaltarak seçmenlerin “kaçınılmaz” sonucunun her zaman iktidardaki partiden memnun olmadığını söyledi. Ayrıca, Rusya’nın parti üyeleri arasındaki yolsuzluk iddialarını, partinin mücadele etmesi gereken bir “klişe” olarak nitelendirdi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.