Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Megrahi İskoçya’yı vücudun zırhından çıkardı

  • Listed: 11 Ekim 2017 11:00

Description

1988 yılındaki vahşetten ölenlerin akrabaları Abdelbaset Ali Mohmed el-Megrahi, ölenlerden ötürü öfke ile tepki gösterdi. Maydanoz al-Megrahi, mükellef tarafından finanse edilen vücut zırhını bombaya dayanıklı bir limuzininde kapsayan bir kabuk ile İskoçya’dan süpürülmüştü.
Ağustos ayında bir kahramanın hoş karşılanmasına Libya’ya dönen kansere bağlı ölen kitlesel katilin görüntüleri, Amerika ile İngiltere arasındaki sıkı kınama ve gergin ilişkilere neden oldu.
Panam Uçuş 103 Lockerbie üzerinde patladığında dün Megrahi tarafından giyilen beyaz kabuğun vücut zırhını gizlemek üzere seçildiği serbest bırakıldığında ortaya çıkan 270 kişilik aileler için daha fazla sıkıntı yaşandı.

    Adalet Sekreteri Kenny MacAskill, MSP’lerin Megrahi’nin serbest bırakılma şeklini araştıran güvenlik önlemlerini açıkladı.
Bay MacAskill, “Greenock Hapishanesinden Glasgow Havaalanı’na Bay Megrahi’nin serbest bırakılması, İskoç Cezaevi Servisinin, yol kenarındaki cihazlardan kaçınmak için bombaya dayanıklı bir aracın edinilmesini gerektirdi.
“Bazı gazetelerde değinildiği gibi, tehlike ödemesi alan vücut zırhı giyen Reliance görevlileri gerekiyordu.
Bir kabuğu giymiş Bay Megrahi’yi istemiş, zira vücut zırhını saklıyordu. Bütün bunlar sadece onu Glasgow Havaalanı’na kısa bir yolculuktan sonra HM Prison Greenock’dan nakletmekti.

    Bay MacAskill, Strathclyde Polisinin 48 subayı, Megrahi’nin ailesinin Newton Mearns, Doğu Renfrewshire’daki evindeki güvenliğini sağlamak için ihtiyaç duyacağını söyledi.
MSP’lere, bir hastanedeki gerekli güvenlik sisteminin bakım arayan diğer kişilere “uygunsuz ve dürüst saygısız” olacağını söyledi.
20 yaşındaki kızı Theodora’yı 20 yaşında kaybeden New Jersey’li Susan Cohen, “Bay MacAskill, kurbanlarından çok bir katliamı daha fazla endişelendirdi.
“Bu olmamalıydı, serbest bırakılmamalı, o zaman bu masraflara hiç gerek yoktu.”

    İşçilerin adalet sözcüsü Richard Baker şunları söyledi: “Daha fazla bilgi ortaya çıktıkça, İskoç Hükümeti Megrahi’yi korumak için olağanüstü uzunluklara gitti ancak az bir dikkat gösterdi ya da kurbanlarına dikkat etti.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.