Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Matthew Bourne’un Kuğu Gölü: Sadler’s Wells Tiyatrosu, Londra

  • Listed: 9 Ekim 2017 21:00

Description

Bu, sadece safçıların burnunu çekmeyle alakalı değildi (hepimiz Bourne’in sevgi dolu saygısızlığına bayılıyoruz); aynı zamanda eşcinsel duygusal bağların kutlanması da değildi; Sonuçta, besteci Çaykovski’nin yüce müziği cinsel çatışmadan doğdu.
Gerçekten de, sanat tarttolarının burnunu kaldıran şey, show’un halkla yaptığı çarpıcı çarpıcı çarpma olayıydı; cennetle, erkek kuğularıyla tamamlandı.
On dört yıl sonra, 24 Ocak’a kadar dünyadaki milyonlarca insan tarafından görülen Bourne’s Swan Lake, şüphesiz ki kamuoyuyla sanat arasındaki derin fakat yapay bölünmeyi aşmanın yolları olduğunu kanıtladı.
Noel Coward’ın tiyatronik geleneğini izleyen Bourne, doğumlu bir şovmen. Kralın (Nina Goldman) tahtın mirasçısı olan Prens (Dominic North) ve duygusal açıdan dondurulmuş annesi (ve evet, bir köşe var) ile gülmekten hoşlanacağımızı biliyor.

    Dalgalandılar, kurdeleler çekiyorlardı ve saat gibi bir gemiye basladılar, ancak soyulmuş, tonozlu saraylarının mahremiyetinde, ilişkileri sona eriyor.
Prensin sevimli kuğu oyuncağı Jonathan Ollivier’in ve onun tüylü dostlarının yakışıklı ve yarım çıplak biçiminde gerçekleşir.
Prens için oradan yokuş aşağı gidiyor. Bourne her şeyi anında sindirebilir tutar; Bilinen Petipa / Ivanov koreografik döşeme kalıplarını, ünlü dört küçük kuğuyu bile kullanıyor; buradaymış geniş erkekler, şirin bir şey.
Bourne’in adımları basit, neredeyse hiç eğitilmemiş; Herkesin yapabileceği hissi veriyorlar.

    Çaykovski’nin Kuğu Gölü puanı, geleneksel olarak bakire kız çocuklarının lanetlenmiş ve itaatsizlik içindeki kozmik azabı ile ilişkilidir.
Ruhsal eylemi yönlendiren erkekle birlikte, müziğin güçlü erkekliği merak uyandırıcı bir şekilde özgürleştirici bir özgürlükle yayımlanır ancak bütün eserin aciliyeti Bourne tarafından White Swan düetinde kapsüllenir.
Orijinal senaryoda, yavaş, uğursuz melodi ve hareketler, klasik disiplinin özünde erkek-kadın arasındaki esrarengiz birliktelik için sonsuz özlem duyuyor. Burada görülebilen tüy ve kan, Kuğu gücünü beslerken buluyor, Prens sevgi fantazisine teslim oluyor. Hepimiz oradaydık.

    Bourne’un karışık mesajı: kendi türüne sadık kalmalı ama mutlaka olmamalı. O halde herkes için bir şey.
VERDİC 3/5
(Biletler: 0844 412 4300, £ 10- £ 50)

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.