Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Livni yasa değişikliğinden sonra İngiltere’yi ziyaret edecek

  • Listed: 31 Mart 2018 01:21

Escort İlan Açıklaması

Eski İsrail dışişleri bakanı Tzipi Livni, savaş suçlarından tutuklama emirlerini düzenleyen yeni yasaların ilk testinde İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ile bir araya gelecek.
Bayan Livni, bir İngiliz mahkemesinin tutuklanması için bir emir çıkartması sonrasında Aralık 2009’da İngiltere’ye yaptığı ziyareti iptal etmek zorunda kaldı.
Ancak son zamanlarda Parlamento tarafından kabul edilen bir yasa, mahkemelerin siyasi amaçlar için kullanılmasını önleme amaçlı yeni bir gereklilik getirdi.
Değişim, Livni’nin Pazartesi gecesi bir Muhafazakar Parti konferansı fringe karşılaşmasında duyurduğu ziyaretin yolunu açtı.
Daha önce İsrail’in Muhafazakar Dostları toplantısında konuşan yönetmen Stuart Polak, Livni’nin siyasi sermaye için tutuklanmasını önlemek için yasada bir değişiklik olduğunda her zaman İngiltere’ye gelmeyi planladığını söyledi.
Polis Reformu ve Sosyal Sorumluluk Yasası, birkaç hafta önce kraliyet onayını aldı, yani şimdi İngiltere’yi ziyaret edebileceğini söyledi.
Bay Polak şunları ekledi: “İngiltere ve İsrail ilişkilerinin manzarasında bir leke vardı. Bu yüzden David Cameron ve William Hague, Muhalefet’de bunun düzeltilmesi gerektiğini söylediler, bu da yaptıkları şeydi.
“Manzaradaki lekeden kurtulursa o zaman iyi haber olur.”
Tutuklama emri, Aralık 2008 ve Ocak 2009’da Gazze’deki üç haftalık askeri kampanya sırasında Livni’nin dışişleri bakanı olarak Dışişleri Bakanı rolünü izledi.
Saldırı 1000’den fazla Filistinlinin ölümüne yol açtı.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.