Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kuşlar: Soğuk algınlığıyla sıkıştığı için hayatta kalma korkuları

  • Listed: 10 Ekim 2017 05:55

Description

Kingfisher ve en küçük kuşumuz goldcrest unutulma ile karşı karşıya. Her ikisi de soğuk algınlığına karşı savunmasızdır ve sayıları kritik seviyelere indirilebilir.
Dondurulmuş akışlar ve buzlu havuzlar, yiyecek bulmak için taze çalışan suya ihtiyaç duyan kraliçe balığı avcısı için açlık anlamına gelecektir.
1963 kışında neredeyse her açık su ezmesi dondu, sayıları yüzde 85 azaldı. Birinci paradan biraz fazla ağırlığa sahip olan altın krest, geçen kışın sert hava koşullarıyla yarı yarıya azaltılıp hayatta kalma mücadelesine kapılmış durumda.
Nadiren kuşlarımızın bazıları yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır. 1963’ten sonra İngiltere’de sadece 10 çift Dartford kurtçuğu kaldı. Yoğun koruma çalışmaları, 3.000’i aşkın kuşun, İngiltere’nin güneyindeki zengin güzellikteki kuyrukların uğrak yeri olduğu anlamına geldi.

    Yalnızca omurgasızlar üzerine beslenirler, ancak donlar devam ederse öldürülecektir.
Dün gece, Kuşların Korunması Kraliyet Topluluğu, solucanları atarak ufak savaşçıyı kurtarmak için bir merhamet misyonu başlatıyordu. Eti Kleine Nachtmusik’i yazmaya Mozart’tan esinlenerek çıkan şarkısı Cetti’nin savaşçısı, sulak alanlarda böcek yemi bulamazsa belirsiz bir gelecekle karşı karşıya kalır.
RSPB, tehlike altındaki kuşların acil olarak beslenmesini, kiraz kuşçuluğu ve ısırganın da içinde olduğu organize ediyor.
Ayrıca, onları ördekler, kazlar, kuğular ve geçip giden kuşları rahatsız etmemeye ve onları yerlerine alamayacakları enerji harcamalarına zorlayarak onları eşiğine itmeye zorlamamaya da çağırdı.

    Bu arada diğer kuşlar kırsaldan kaçıyorlar. Çulluk, çulluk, gri balıkçıllar ve gri kazıklar banliyö bahçelerine akın ediyor.
RSPB, kuş severleri bahçe kuşları için eve serçe gibi risk altındaki birçok türe ait tatlı su ve yiyecek koymaya çağırdı.
Koruma direktörü Dr. Mark Avery şöyle dedi: “1963 kışı, İngiltere’nin vahşi hayatı üzerinde en büyük etkiye sahip tek olaydı. Buzlu havanın bir hafta daha sürmesi beklenirken, bu kış yeni binyıldaki en büyük tek katil olabilir. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.