Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Knox’un Kercher’ı öldürdüğüne dair ‘kanıt yok’

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:45

Description

Knox’un avukatı Carlo Dalla Vedova kapanış argümanlarında davadaki önemli DNA kanıtlarının “şüphenizin ötesine” atfedilemeyeceğini söyledi.
“Bu davada hala birçok şüpheniz var ve yargılanmak için bekleyen genç bir kız var” diye konuşan sekiz kişilik jüri, bu hafta karar vermesi bekleniyor.
Knox ve eski sevgilisi Raffaele Sollecito, 21 yaşındaki döviz öğrencisi Bayan Kercher’in öldürülmesi nedeniyle orta İtalya’nın Perugia kentinde yargılanıyor. Suçlamaları reddettiler.
Bayan Kercher’in bedenleri, boğazı kesildi, 2 Kasım 2007’de kasabadaki Knox’la paylaştığı evde bulundu.
Savcılar, Knox’un kendisine kızdığını ve “Solunum ve Rudy Guede’nin yardımıyla uyuşturucu ve muhtemelen alkol dumanları” nedeniyle öldürdüğünü söylüyor.
Bayan Caner’in DNA’sı bıçakta ve Knox’un elinde olan altı inçlik bir bıçak, Sollecito’nun evinde bulundu.
Savunma avukatları bıçağın Bayan Kercher’in yaraları ile uyuşması için çok büyük olduğunu ve DNA olduğu iddia edilen miktarın kesin olarak atıf yapılamayacak kadar düşük olduğunu savundu.
Knox, 22 ve Sollecito, 25, cinayetten kısa bir süre sonra tutuklandıklarından iki yıldan uzun süre hapis cezası altındalar. Cinayet ve cinsel şiddet iddiasıyla yargılanıyorlar ve savcılar onlar için ömür boyu hapis isteminde bulundu.
Guede, talep ettiği hızlı yol denemesinin ardından geçen sene 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca, haksızlığı reddetti ve mahkumiyetine itiraz ediyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.