Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Kitap incelemesi – Lee’nin Hayatı, Lee Evans Michael Joseph, £ 20

  • Listed: 31 Mart 2018 02:03

Escort İlan Açıklaması

Gecenin ilerleyen saatlerinde Manchester Evening News Arena’da 10.000’den fazla koltuk doldurdu. Yarım milyon insan solo turunu 2008’de gördü ve dört milyon DVD’sini stand-up gösterileriyle değiştirdi.
Yine de, tüm bunlar nasıl ortaya çıktıysa, bir sırdır. Evans’ın 1985’teki bir yetenek gösterisini kazanarak “shambolik bir felaket” olarak nitelendirdiği hatıratıyla sona eren Evans’ın anı, herhangi bir alanda herhangi bir ustalık göstermez.
Gerçekten de, boş bir kendi kendini tecavüz etmekten gurur duyan bir usta olan Evans, “bir salak olarak statüsünü” vurgulamak için acı çekiyor. O “bir beyin için küçük bir bezelye” ile “bir halfwit” dir.
Yazarın başarısızlık ve depresyona odaklanma yolunda ilerlediği The Life Of Lee’den tek bir başarı elde etmeyi beklemezsiniz.
Half Welsh Lee, büyükanne ve büyükbabasının “büyük çoğunluğu domuzlardan yapılmış”, ama Avonmouth’daki Severn Köprüsü’nü izlemek için domuzlarla dolu olduğu Galler’de büyüdü.

    Bu tamamen cehennem geliyor; dole pisliğinin belediyeye yeni üç parçalı bir süit talep etmek için dairelerine ateş açtığı bir lavabo arazisi.
Aslında buralarda bir sürü ateş vardı. Bayanlar için birbirlerinin gözlerinde roket fırlatmayı veya kendi osuruklarını tutuşturmak için harika bir spor olarak görülüyordu.
Başka bir cesaret 12 voltluk pilleri yalamaktı. Herkes, “inme geçirmiş gibi” ağrılı yüz spazmlarını izlemekten zevk alır.
Evans, daha hafif sıvı ile ateş etmeyi gösterdi. “Önümdeki her çocuk yere düştü ve felç edici bir kahkaha attı.” Lee’nin antikleri, bugün izleyiciler üzerinde aynı etkiye sahip.

    Evans’ın annesini anlamsız kılsa da, babası da mevcut. Bir canavar Dave Evans ne çalıyor. Kulelerin arasında, iskelelerde ve kutularda çalışan üçüncü sınıf bir kabare sanatçısı ve şarkıcıydı.
“Hiçbir zaman yeterince para yoktu,” diye hatırlıyor Lee, babasının zihni “sürekli olarak endişeyle boğulmuştu”. Yumrukları ile havalandı.
Babasının Lee, “Bir dahaki sefere ne zaman ateş edeceği konusunda sürekli bir korkuyla yaşadık” diyor. “Patlaması için sadece küçük bir olay olurdu.”
Dave Evans köpeği korkunç bir şekilde tekmeleyen ve onu sinirlendiren sürücü veya komşuları döven “çığlık atan bir manyak” idi.

    Lee, “Terör, vücudumun her yerinde o anlara nüfuz eder” diyor. Okul sahnede hiçbir değişiklik getirmedi.
Öğretmenler sadist ve zorbalardı, bunlardan biri gelecekteki milyoner komedyen Lee Evans’ın sınıfına sesleniyordu: “Baktığınız şey bir hayal kırıklığı, kelimenin her anlamında bir başarısızlıktır.” Her yerde şiddet vardı. Oyun alanındaki Yobs, Evans’ı “tüylerle dolu bir çanta gibi” atardı ama “asla bir keresinde çığlık atmaz”.
Kızların babaları da yumruk atıyorlardı: “Sürüş yolunda sıkıcı bir yığına indim.” Lee ve ailesi Essex’e taşındığında, Basildon’un çetelerinin tahminen bir tarla günü geçirdiler.

    İnat ettiği işler kötüdür (hindi koparma, Southend’deki halka açık tuvaletleri boyama ve dekorasyon) ve tiksindirici patronlar ve conmenlerden felakete uğrar.
Tek vaha, bir öğretim üyesinin Lee’nın davullarından dediği bir Thurrock sanat kolejinde kısa bir büyüdü, “Bu riskle ilgili, değil mi? Ne yaptığını görebiliyorum. Görebiliyorum Lee. ”
Babası aşağılayıcıydı. “İşçi sınıfının köklerini yanlış yoldan ovuşturdum.” Peki Lee, acımasız kökenlerini nasıl aştı ve kaçtı?
Kalbinde bir delikle doğmuş, 19 yaşında evlenip, “doğal olarak sessiz, esrarengiz, çirkin, bulanık saçlı, göz kamaştırıcı gözlü bir scruffbag” olarak tanımlayan bu feci yaratık, bir maymunun çaldığı Norman Wisdom’ın reenkarnasyonudur. kazık ile?

    Babasının konserlerinden bir tanesinde kullandığı Tommy Cooper’la tanıştı ve dahinin içgüdüsü ile Lee, Cooper’ın yaptıklarına çok benzetti.
“Seyirci, sesinin sadece sesiyle kahkaha atıyordu. Kibar ya da kısıtlanmış değil ama sınırsız, kahkahalar gülüyordun.
“Onun sadece tavırları onları kurmak için yeterliydi. Kafamda, önümüzdeki yıllarda büyümek ve büyümek için bir tohum ekilmişti.”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.