Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Kampanyacılar UBS binasını devraldı

  • Listed: 30 Mart 2018 18:39

Escort İlan Açıklaması

St Paul Katedrali’nin dışında haftalarca kampa giden ekonomik adalet kampanyacıları, yatırım bankası UBS’nin sahip olduğu terk edilmiş bir ofis bloğunu işgal ettiklerini açıkladı.
Londra’nın doğusundaki Hackney’deki bloğun işgali, Occupy London grubunun çektiği üçüncü dublör ve ilk kez bir binayı işgal etti. Daha önce Londra Borsası’nın yakınlarındaki St Paul’un ve Londra’nın kuzeyindeki Islington’daki Finsbury Meydanı’nın etrafındaki toprağı protestoları için hedef aldılar.
Crown Place’de devraldıkları bina, UBS’ye ait değil, burada işlem görüyor.
Eylemciler Cumartesi günü orada bir “fikir bankası” oluşturmayı ve “devlet harcamalarını azaltan kreşler, toplum merkezleri ve gençlik kulüplerini kaybedenler” için kullanılmayan ofisleri ve toplantı salonlarını açmayı planlıyorlar.
Filistinli aktivistler ve Josie Long’un komedi görüşmeleri de dahil olmak üzere bir etkinlik programı hazırlandı.
Bu hareketi, bir düzine toplanıp binaya kavuştukları bir gecede gerçekleştirdikleri “kamuoyu baskısı” olarak tarif ettiler. Şimdi uzayda “yasal bir iddia” vardı, dediler.
İşgal Londra taraftarı Jack Holburn şunları söyledi: “Son üç ay içinde evlerinin dışına atılan 9,000’den fazla aile ipotek ödemelerini sürdüremedikleri için – çoğunlukla bankaların neden olduğu durgunluk nedeniyle – UBS ve diğer finansal devler devasa oturuyorlar terk edilmiş mülkler.
Bankalar, ailelerin evlerini geri kazandıkça, boş banka mallarının halk tarafından geri dönüştürülmesi gerekiyor.
“Dün, hükümetin banka dışı başarısızlıktan kamu yararı yaratmadığını öğrendik. Daha iyisini yapabiliriz. Umuyoruz ki bu, küresel ekonomiyi çökerten şirketlere ait olan mülkün” kamu iadesi “dalgasında ilk.
Bir UBS sözcüsü şunları söyledi: “Durumun farkındayız ve uygun eylemde bulunuyoruz.”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.