Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kadın için IVF tedavisi üzerine öfke, 59

  • Listed: 10 Ekim 2017 15:35

Description

Özel Londra Kadınlar Kliniği’ndeki doktorlar Susan Tollefsen’i tedavi etmeyi kabul etti.
Emekli özel ihtiyaçları olan öğretmenler, 22 aylık bir kız çocuğuna zaten Rus bir kliniğe başvurdu; çünkü İngiltere’de IVF tedavisi gören biri yoktu.
Fakat şimdi Harley Street fertilite klinikleri, 40 yaşın üzerindeki kadınlar için IVF’ye karşı uygulanan hükümet yönetmeliklerine rağmen ona yardım etmeyi kabul etti. Özel klinikler genellikle 50 yaşın üzerindeki kadınlara yönelik tedaviyi reddetti.
Tory MP ve Daily Express köşe yazarı Ann Widdecombe, sadece kurallardan ziyade anneler için üst yaş sınırını zorlayan bir mevzuata ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Dedi ki: “Mesleği kendi sınırlarını uygulamayı tercih ediyorum, ancak kliniklerin bu tür bir şeyi yapmaya başlaması durumunda, Parlamentoyu buna dahil etmek doğru.
“Bu lisansı iptal eden klinik çağırmak için şimdiye kadar gitmemeliydim, ancak bu prosedürün yerinde olması için izin verilmemelidir. Önemli olan çocuk budur.

    “Doğa bize bir nedenden ötürü belli bir yaşın ötesinde çocuk sahibi olmamamızı öneriyor. Bu kadının 60 yaşındayken bir çocuğu varsa, o çocuk 70 yaşındayken sadece 10 olacak. ”
Yasak çağrısı, Tory milletvekili Nadine Dorries ve kürtaj karşıtı yardım hayatı tarafından desteklendi.
Yaşam sözcüsü Michaela Aston şunları söyledi: “Kesinlikle yasal bir sınır olması gerekiyor. Bu yaştaki bir kadın için çocuk sahibi olmak son derece akıllıca ve bencilsin.
“Okul bahçesinde çocuğun utanması sadece utanç verici olmakla kalmıyor, daha da kötüsü, ergenliğe eriştiğinde anne ölmüş olabilir. Bir toplum olarak doğanın emirlerini yerine getirmeliyiz. ”
Ancak Bayan Tollefsen, “yüzde 110”, kızı Freya için bir kardeş sağlamak için daha fazla tedavi almak istediğini söyledi.

    “Yaşam dolu ve sağlıklıyım, bu nedenle tedavi edilmemem için herhangi bir sebep görmüyorum” dedi. “Burada muamele görmek isteyen pek çok İngiliz kliniklerine e-postayla gönderdim, ancak hepsi hayır dedi çünkü çok yaşlıyım.”
Her vakanın tek tek ele alınması gerektiğini söyledi. “Bir erkeğin 49 buçukta iyi bir anne olacağını ancak 50 yaşındaki o kadar iyi bir anne olmayacağını söylemek kabul edilebilir bir şey olmadığını düşünüyorum” dedi.
Laindon, Essex’ten Bayan Tollefsen, Freya’yı Mart 2008’de bir depo müdürü olan eşi Nick Mayer’den bir donör yumurta ve sperm kullanarak edindiğinde İngiltere’nin en eski ilk annelerinden biri haline geldi. O, ondan 11 yaş daha genç.
Eylül ayında Londra Kadınlar Kliniğine yaklaştı ve tıp direktörü Peter Bowen-Simpkins ilke olarak ona yardım etmeyi kabul etti. Klinik yönetim komitesi daha sonra destek verdi. Tollefsen’in danışmanlığı BBC tarafından bu ayın ilerleyen saatlerinde gösterilecek daha büyük anneler üzerine bir belgesel çekildi.

    Bay Bowen-Simpkins şunları söyledi: “Sue yine de daha detaylı değerlendirme yapacak. Ayrıca, eşinin yüzde 100’ünün kararını desteklediğini bilmek isteriz. Ancak, onu ilerletmek istiyorsa, onu tedavi amaçlı olarak düşünürüz. “Klinikinin de 57 yaşındaki bir kadını tedavi etmeyi kabul ettiğine inanılıyor.
Artık daha yaşlı kadınların IVF üreteceğine dair korkular var. Dorris, “Bunun yasaklanması gerek çünkü kaçınılmaz olarak toplum maliyeti daha sonra almak zorunda kalacak.”
66 yaşındaki Elizabeth Adeney, geçen yıl IVF tedavisi sonrasında İngiltere’nin en büyük annesi oldu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.