Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Kabul edilen AB sözleşmelerini değiştirmek için teklif

  • Listed: 30 Mart 2018 20:54

Escort İlan Açıklaması

Fransa cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ‘ye göre, Fransa ve Almanya avro bölgesi yönetişimini iyileştirmek için Avrupa Birliği (AB) anlaşmalarını değiştirmeyi önerecek.
Bay Sarkozy, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve yeni İtalyan başbakanı Mario Monti ile Strazburg’da bir araya geldikten sonra yaptığı konuşmada, Bay Monti’nin İtalya’nın devasa borçlarına karşı piyasa paniği yüzünden üstlendiği ilk toplantıdan sonra konuştu.
Fransa, Almanya’nın desteklediği anlaşma değişiklikleri yoluyla avro bölgesi yönetimlerinde herhangi bir değişiklik yapma konusunda isteksiz davrandı. Ancak Bay Sarkozy, iki ülkenin önümüzdeki günlerde “anlaşmaların değiştirilmesi için önermeler” sunacağını söyledi.
Fransa cumhurbaşkanı, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ‘nin Avrupa borç krizini çözmede daha büyük bir rol oynama çağrısını sertleştirdi. Anlaşma değişikliklerinin neler olabileceği konusunda ayrıntılı bilgi vermeyecek, ancak bir sonraki AB liderlerinin 9 Aralık’taki zirvesine zamanında hazır olacaklarını söyledi.
Toplantı, avro bölgesinin en büyük iki ekonomisi olan Almanya ve Fransa’nın bile, nispeten küçük üç ülkeden ayrılan krizden muaf olmadığını gösteren işaretlerin ortasında geldi.
Bayan Merkel, “Avroyu istiyoruz, güçlü, istikrarlı bir euro istiyoruz … onu savunmak için her şeyi yapacağız” dedi.
Fransa, Avro Bölgesi ülkelerinin birlikte çalışma biçimlerini iyileştirmek ve politikalar oluşturmak ve gelecekteki krizleri önlemek için AB anlaşmalarındaki değişikliklere başvurmakta isteksiz olmuştur. Almanya, ulusal hükümetlerin gönüllü taahhütlerinin artık pazarın güvenini artırmak için yeterli olmayacağını söyleyerek bu tür değişiklikleri talep etti.
Bayan Merkel, önerilen değişikliklerin mali değil, politikadan sorumlu olduğunu vurguladığı “Avrupa Merkez Bankası ile ilgilenmeyecek” konusunda ısrar etti.
Birçok gözlemci, ECB’nin yıpranmış piyasa sinirlerini sakinleştirebilecek tek kurum olduğunu düşünüyor. Potansiyel olarak, ECB, para basabilme kabiliyeti sayesinde sınırsız mali ateş gücüne sahiptir. Ancak Almanya, borçlarını cazip hale getirme fikrini bulur.
Bu arada Bay Monti, bu hedefe ulaşmak için daha fazla tasarruf tedbiri gerektirip gerektirmediği ve eğer öyleyse Avro Bölgesi’nin üçüncü büyük ekonomisinde bir durgunluğun tetiklenip tetiklenmeyeceği sorusunu tersine çevirmesine karşın, 2013 yılında İtalya’nın bütçesini dengeleme taahhüdünü yineledi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.