Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Justine Henin öne dönünce

  • Listed: 11 Ekim 2017 06:10

Description

Eski dünya No1 Henin, spora yaklaşık iki yıl sonra ayrılmadı ve henüz turneye döndüğünden sonraki ikinci turnuvada Avustralya Açık finaline kadar sürecek.
Dün yaptığı 12. büyük finaline ulaşmak ve Melbourne’de kalması için masal masalı olarak son bulabilmek için dün sadece 51 dakika içinde Çin’in 6-1 ve 6-0 galibiyet serüvenini hızlandırdı. Sanki hiç dışarıda olmadı.
Yarın onu beklemek savunma şampiyonu Serena Williams olacak – ve sahneye çıkmak için nazikçe davranmıyor.
Williams, Henin ile yaptığı görüşmeyi, Çin’den gelen Li Na üzerinden 7-6, 7-6’lık sert ve gergin bir seri ile kaydetti.
Bir meydan okumayı sevmeyi kabul eden Henin, turnuvaya daha iyi bir son talep edemezdi. O, Williams’a yedi defa 13 toplantıda kaybetti, ancak finalde dünyanın en iyi oyuncusu olma düşüncesi bir rüyanın gerçekleşmesine benziyor.

    Henin, “Geçmişte bir Grand Slam finalinde hiç oynamadık” dedi. “Geri geldiğimden beri ilk Grand Slam’ım ve zaten oradayız. Bu bir rüyadan başka bir şey değil.
“Williams’a karşı oynamaktan çok mutluyum, çünkü başka bir Grand Slam kazanmak istiyorsam, dünyanın en iyi oyuncularını yenmeliyiz. Ve bu sadece alabildiğim en büyük zorluk. ”
Williams turnuva giyerken yavaş yavaş daha fazla sargı topluyor. Sağ bacak ile sıkı bir şekilde bantlanmış ve şimdi sol dizinde bağlanmış durumda.
Li’ye karşı, başında hareketiyle uğraşıyordu ve Henin’in kaçmasına elinden gelen her şeyi yapacağını biliyordu.

    Ancak Williams, Henin gibi bir dövüşçüdür. Ne kadar iyi ya da kötü oynadığına bakılmaksızın, maçları hala irade ile değiştirebilir – büyük bir ödül söz konusuysa dövülmeyi reddeder.
“En iyi oyunu bir araya getirdik,” dedi Williams. “İkimiz de sadece kalplerimizi oynuyoruz. İşte iyi bir rekabet yaratan şey budur.
“Fakat bir unvanı savunmaya çalışan bir turnuvaya katılmam. Bir unvan kazanmaya çalışan bir turnuvaya giriyorum. ”
Laura Robson, American Ester Goldfeld’i 6-1, 6-0 yenerek, hızlı bir şekilde junior single’ların yarı finallerine girdiğinde açık bir farkla galibiyete düşüyordu.

    Bir gece önce kıdemli çiftlerde kaybedildikten sonra Robson biraz yorulmayı bekledi ve kendisinin de koruması altında olması gerekiyordu.
“Yorgun olduğumu biliyordum, böylece ekstra odaklanmış olmam gerektiğini biliyordum” dedi. “O iyi oldu; Sadece daha iyiydim. ”
Robson bu sabahın erken saatlerinde Kristyna Pliskova’ya karşı yarı finalde oynayacaktı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.