Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

JP Morgan banka yağlı kediler tampon ikramiye ile paraya çevirmek için

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:10

Description

JP Morgan, Wall Street bankalarının bugünkü sonuçlarını, banka genelindeki ödeme, ikramiye ve kazançların% 18 artarak 26.9 milyar ABD doları (£ 16.5 milyar) olarak ortaya çıkardığı rakamlarıyla bugün başlattı.
Yaklaşık 15.000 İngiliz çalışanı bulunan banka, mali krizin ana kazananlarından biri olarak ortaya çıktı ve başarısız rakipleri Bear Stearns ve Washington Mutual’ı 2008’de 108.6 milyar ABD doları (66.7 milyar sterlin) rekoru kırarak rekor kırdı.
Bugün 5,6 milyar dolardan (3,4 milyar sterlin) yukarı 11.7 milyar dolarlık net gelir (7.2 milyar £) kaydedildi.
Genel Sekreter James Dimon, bakış açısı üzerinde “temkinli” kaldığını da ekledi.
“Suçluluklarda bir miktar istikrarı görüyoruz, ancak tüketici kredisi maliyetleri yüksek kalıyor ve zayıf istihdam ve konut fiyatları devam ediyor” dedi.

    Haber, Amerikan Başkanı Barack Obama’nın finansal kriz sırasında verdiği destek karşılığında 10 yıl içinde ABD mükelleflerine 90 milyar dolar (55 milyar sterlin) geri verme planlarını başlatmasından bir gün sonra ortaya çıktı.
Banka, çöküşün üstünde ABD Hükümeti’nden 25 milyar dolar (15 milyar Sterlin) ödemiştir – bu da geri ödeme yapmıştır – ancak, alt başlığın çöküşünden en kötüsünden kaçınılarak üç ayda bir kayıp bırakılmamıştır.
JP Morgan’ın yatırım bankacılığı bölümü, perakende kolundaki artan kötü borçlara rağmen, şirketin borsa göstergelerinden ve büyük şirketlerin ve hükümetlerin yardımlarından faydalanması nedeniyle toplam kârının neredeyse üçte birini oluşturdu.

    Bölgedeki tazminat ve menfaatler, bir önceki yıla göre yüzde 21 artışla 9.33 milyar dolar (5,7 milyar sterlin) yükseldi – yatırım bankasının gelirlerinin yaklaşık üçte birini temsil ediyordu.
Ancak Wall Street bankaları Barack Obama’nın ABD vergi mükellefi için “her kuruşa” geri dönme sözü verdiği için Başkan’ın Finansal Kriz Sorumluluğu Ücreti için hazırlanacak.
Cumhurbaşkanı, İngiltere bankalarına önemli ABD operasyonları ile maliyete neden olabilecek bankaların borcunu 10 milyar £ olarak bildirerek, para kazanmak için gereken süre boyunca kaldıracağını söyledi.
İngiltere’de Başbakan Alistair Darling, bankaların mega ödemeleri sürdürüp vergi önlemeyi tercih etmesine rağmen, 500 milyon sterlinini aşması beklenen banka bonuslarında yüzde 50 vergi açtı.

    Başbakan Gordon Brown sözcüsü Hazine’nin Obama’nın önerileri üzerinde çalışmakta olduğunu belirtti ancak tek tek ülkelerin yanıtlarının belirli koşullara bağlı olacağını vurguladı.
Bay Darling’in 25.000 pound üzerinde ikramiyeler üzerindeki geçici yüzde 50’lik verginin davranış değişikliğini teşvik etmeyi amaçladığını fakat herhangi bir şekilde finansal kuruluşlara, ödemeleri azaltıp azaltmayacaklarını ya da vergi yükünü azaltacaklarını kendileri kararlaştırdığını söyledi. .
Sözcü, “Bu davranış değişimini cesaretlendirmektir” dedi. “Hükümet, geçmiş yıllarda gördüğümüz bazı davranışların kabul edilemez olduğunu ve bunun bir kısmının da bonus ödemelerle bağlantılı olduğu her zaman açık olmuştur.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.