Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Jamaika, sınır dışı edilen din adamını kabul edecek

  • Listed: 10 Ekim 2017 02:55

Description

Dışişleri bakanı Kenneth Baugh, Amerikalılar, Hindular ve Yahudileri öldürmek için çağrıda bulunan Şeyh Abdullah el-Faysal’ın geçtiğimiz sene Jamaika pasaportuyla Afrika’ya gitmeden önce yaşadığı Jamaika’ya gelebileceği konusunda belli değil.
Bay Baugh, Nationwide News Network telsizine el-Faisal’ın hangi rotayı Jamaika’ya götüreceğini bilmediğini belirtti ancak şunları söyledi: “Onu izlemek kadarıyla, Milli Güvenlik Bakanlığı’na bırakılacak olan programlar korumaya devam edecek. gözetim.”
Kenya, El-Faysal’ı Perşembe günü ABD de dahil olmak üzere birçok ülke tarafından transit vizeden vazgeçtikten sonra Gambiya’ya sürüldü. Kenya’nın göç bakanı, Gambian yetkililerin el-Faisal’in eve dönmesini sağlamaya karar vermiş olduğunu söyledi.
Jamaika polis şefi Glenmore Hinds, güvenlik ajanlarının El-Faisal’ın diğer uluslarda şiddet çağrısı yaptığı geçmişi nedeniyle Jamaika’daki faaliyetlerini izleyeceğini belirtti.
Hinds, “Bu konuda uluslararası ortaklarımızla yakın işbirliği içerisindeyiz” dedi.
Jamaika Güvenlik Bakanlığının eski daimi sekreteri Gilbert Scott, ajanların 2007’de adadaki zamanında el-Faysal’ı yakından izlediğini söyledi.
El-Faisal, St James kırsal kesiminde Trevor Forrest’de doğdu ve 1980’lerin başında İngiltere’ye göç etti. Birkaç dini grubun öldürülmesini öneren İngiliz hapishanesinde görev yaptıktan sonra Mayıs 2007’de Jamaika’ya gönderildi.
El-Faysal, bir zamanlar hüküm giymiş teröristlerin katıldığı bir Londra camisine yöneldi ve İngiliz yetkililer, öğretilerinin 7 Temmuz’daki bombardıman uçaklarından birinin ağırlığını taşıdığını söylüyor.
Jamaika’nın Müslüman cemaatinin başı olan Mustafa Muhammed el-Faysal’ın dönüşünden son derece endişe duyduğunu ve toplum liderlerini bir araya getireceklerini söyledi. Jamaika’nın yoksulluğunun ve güvenlik eksikliğinin insanlara topluluğa sızmalarını kolaylaştıracağını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.