Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İzlanda geri ödeme planında oy kullanacak

  • Listed: 10 Ekim 2017 01:10

Description

İngiliz Hazinesi, İngiliz tasarruf mevduatını Icesave planı ile telafi etmek için adım atıldıktan sonra İzlanda’dan £ 2.3billion geri ödeyecekti. Bazı 298.000 İngilizler, hesapları online bankada Ekim 2008’de ana şirket Landsbanki’nin dağılmasından sonra donduruldu.
Cumhurbaşkanı Olafur Ragnar Grimsson, İzlanda parlamentosu tarafından onaylanan ve konuyla ilgili referandumun yapılacağını ilan eden Bill’i veto etti.
“Halk, gelecekteki rotasını belirlediklerini ikna etmelidir” dedi. Geçen hafta 56.000 kişi, İzlanda seçmenlerinin dörtte biri, ülkenin geri ödemeleri karşılayamayacağı endişeleri nedeniyle Tasarıya karşı bir dilekçe imzaladı.
Bir İngiltere Hazine sözcüsü Grimsson’un, ülkenin tarihinde yalnızca bir Başkan’ın geçtiğimiz yasa tasarısını imzalamamış olduğu “garip” ikinci kararını verdiğini söyledi.

    O, “İzlanda’daki meslektaşlarımıza, bu Tasarı’nın neden geçmediğini anlamak ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için danışacağız. İngiltere Hükümeti İzlanda’nın yükümlülüklerini yerine getirmesini ve krediyi geri ödemesini bekliyor “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.